موافقت اولیه با جهانی شدن شهر سفال و سرامیک

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ محمد ناصر نیکبخت، استاندار همدان که در شورای فرهنگ عمومی استان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: این موافقت اولیه در یکی از کنفرانس های برگزار شده در کشور چین اعلام و هم اکنون منتظر اعلام نظر قطعی هستیم.

وی خاطرنشان کرد:گروهی از داوران شورای جهانی صنایع دستی اردیبهشت ماه سالجاری با سفر به شهر لالجین، برای بررسی شرایط این شهر و ثبت آن به عنوان شهر سفال جهان از کارگاه ها و فروشگاه های آن بازدید کرده و آن را مورد قضاوت قرار دادند.

استاندار همدان در ادامه با بیان اینکه خدمات پزشکان بسیار با ارزش بوده و حفظ حیات انسان ها در گرو تلاش این افراد است گفت: اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی علاوه بر اینکه کاری انسانی، اخلاقی و بشر دوستانه است التیام بخش آلام خانواده فرد اهدا کننده نیز خواهد بود.

وی یادآور شد: این آرامش خاطر حاصل نجات جان یک انسان در شرایطی اضطراری است که دیگر کاری از دست کسی بر نمی آید.

نیکبخت تصریح کرد: مردم همدان افراد دیندار و خیری بوده و مردمی هستند که هم نوع دوستی و بشر دوستی ریشه در اعقاداتشان دارد.

این مسئول با اعلام اینکه باید تلاش کنیم تا هیچ فردی در این راه و نیاز به عضو جان خود را از دست ندهد گفت: تعهد می کنیم ریالی از دهنده عضو و افراد مرگ مغزی که اعضای بدنشان اهدا شده باشد بابت قبور دریافت نشود!

وی فرهنگسازی را مهترین نیاز در این عرصه عنوان کرد و تاکید کرد: رسانه های استان با قوت بیشتری در این موضوع انسان دوستانه وارد شوند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *