دایی:حریف فقط اوت دستی داشت/تارتار:مظلوم‌ترین تیم تاریخ هستیم

علی دایی بعد از تساوی تیمش مقابل پارس جنوبی در نشست خبری اظهار کرد: کیفیت نامناسب زمین باعث شد بازی بی‌کیفیتی را ببینیم. نیمه اول بدتر از نیمه دوم بودیم. در نیمه دوم چند موقعیت دیدیم. بهترین موقعیت برای گرفتن سه امتیاز را از دست دادیم. پنالتی را هم از دست دادیم. فرصت آنچنانی به پارس جنوبی ندادیم. این تیم فقط اوت دستی‌های بلند داشت که مرتباً روی دروازه ما می‌انداختند. کیفیت بد زمین بازی، اجازه هر گونه نمایش روی زمین را از هر دو تیم گرفته بود.

او درباره اعتراض گسترده به عملکرد داور بازی، خاطرنشان کرد: متأسفانه داور هم به نفع ما و هم به نفع پارس جنوبی، اشتباه قضاوت کرد. در چندین صحنه شاهد اشتباهات و سوت‌های اشتباه به نفع یکی از دو تیم بودیم. به نظرم داور به گونه‌ای عمل کرد که من و مهدی تارتار اعتراض کردیم. نمی‌گویم قضاوت داور به نفع پارس جنوبی بود. داور در صحنه پنالتی هم اعتقادی به خطا نداشت تا اینکه داور پشت دروازه پنالتی را تأیید کرد.

دایی ادامه داد: نمی‌دانم داور چطور در دو قدمی خطای بازیکن پارس جنوبی، صحنه را ندید. از بازی با داماش در جام حذفی تا بازی‌های اخیر که هر بار اشتباهات داوری رخ می‌دهد از صحبت ماندم. متأسفانه بازی ما را هم کسی آنالیز نمی‌کند. نه کمیته داوران و نه نهاد دیگری این کار را انجام نمی‌دهند. به قدری کیفیت فیلم برداری نسبت به کشورهای اروپایی و صاحب سبک پایین است که نمی‌توان کاری کرد. ما هم نمی‌توانیم کاری کنیم. به نظرم داوری مناسب شرایط این بازی نبود.

وی درباره استفاده از ویدئو چک در ایران گفت: باید سخت افزارهای خودمان را درست کنیم. وقتی سخت افزار نداشته باشیم نمی‌توانیم کاری کنیم. گفتند نیم فصل دوم ویدئو چک می‌آوریم اما داوران را زیاد کردند. ما همیشه دو، سه سال از سطح اول فوتبال دنیا عقب هستیم. خوشبختانه دو داور پشت دروازه می‌توانند بیشتر به ما کمک کنند.

مهدی تارتار:اگر داوران بگذارند، به سپاهان راحت نمی‌بازیم!

مهدی تارتار سرمربی تیم پارس جنوبی جم بعد از تساوی بدون گل تیمش مقابل سایپا در هفته بیستم گفت: بازی با توجه به شرایط زمین و بارندگی، فیزیکی دنبال شد. بازی را خوب شروع کردیم و روی آن سوار شدیم اما با توجه به لغزندگی، کیفیت لازم را نداشتم. تیم حریف هم خوش‌فیزیک بود و راه‌های نفوذ هوایی را بسته بود. جنگ میانه زمین به سود ما بود و می‌توانستیم برنده هم باشیم. در مجموع معتقدم بازیکنانم خوب جنگیدند.

او همچنین درباره فرزاد حاتمی گفت: فرزاد تا دیروز هم در ترکیب اولیه ما نبود اما سعی کردیم با توجه به بارندگی، بازی مستقیم را در نیمه اول در دستور کار قرار دهیم. در نیمه دوم از راه زمینی به دروازه حریف نزدیک شدیم. تیم حریف هم در ساختار دفاعی خوب کار کرد.

در سه هفته گذشته به نفع ما پنالتی گرفتند. امروز دو بار پنالتی ناحق به سود حریف گرفته شد. پارس‌جنوبی مظلوم‌ترین تیم تاریخ فوتبال ایران است. در تمام دوره‌های لیگ، تیمی به مظلومی پارس‌جنوبی ندیده‌ام. در خانه خودمان به ضررمان پنالتی می‌گیرند و تمام صحنه‌های ۵۰-۵۰ را به تیم مقابل می‌دهند چون در کورس قهرمانی و سقوط نکردن نیستیم خیلی راحت به ضرر ما سوت می‌زنند.

او در ادامه خطاب به داور مسابقه گفت: آقای داور! ما شب و روزمان را گذاشته‌ایم و زحمت می‌کشیم و شما تیم ما را قربانی می‌کنی! کادر فنی شب و روزش را گذاشته تا تیمش بالا باشد و سال آینده زندگی‌اش را تأمین کند. با یک سوت با سرنوشت ما بازی می‌شود. تا چه زمانی این وضعیت ادامه خواهد داشت؟ اگر صحنه امروز هم پنالتی نباشد، از داور سه بازی قبل خودمان شکایت خواهیم کرد. این حق ماست و نمی‌خواهیم مدام بیانیه صادر کنیم اما تا چه زمانی باید مظلوم باشیم؟

تارتار همچنین خاطرنشان کرد: ما از همه نظر مظلومیم. من واقعاً دست تک تک هواداران و بازیکنانمان را می‌بوسم چون با وجود مشکلات زیاد، سرشان را جلوی توپ می‌گذارند. امیدوارم مسئولان استان نیز این تیم را دریابند.

سرمربی تیم پارس جنوبی جم در بخش دیگری از نشست خبری عنوان کرد: اگر داورها اجازه دهند، ما می‌توانیم. هفته آینده باید در اصفهان بازی کنیم. تیم مقابل در کورس قهرمانی است و ما هم در میانه جدول، گوشت قربانی هستیم. اگر داورها اجازه دهند، ما تیمی نیستیم که به راحتی ببازیم.

251 251

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *