اعلام آمادگی ۵ هتل گلستان برای تبدیل شدن به نقاهتگاه بیماران کرونایی

به گزارش خبرآنلاین از گلستان ؛ احمد تجری گفت:  پنج هتل و هتل آپارتمان در گرگان، کردکوی، آزادشهر و مینودشت برای تبدیل شدن به نقاهتگاه بیماران کرونایی و پشتیبانی از تصمیمات ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در استان اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: این پشتیبانی هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان در شرایطی است که بسیاری از تاسیسات گردشگری گلستان در سال ۹۸ به دلیل سیل در اوایل سال و شیوع کرونا در آخر سال به شدت متضرر شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان یادآور شد: به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا در استان و حفظ سلامتی مردم برپایی ۳۰ نوروزگاه شهری و تمام نورزوگاه‌های روستایی، نمایشگاه‌های صنایع دستی لغو و موزه‌های استان تعطیل شد. 

وی ادامه داد: همچنین با هدف پیشگیری از شیوع کرونا ویروس و بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارت میراث ‌فرهنگی فعالیت تمام تاسیسات گردشگری از جمله واحدهای پذیرایی، خانه مسافرها، کمپ‌ها، مهمانسراهای دولتی و … ممنوع شد.

تجری با اشاره به اینکه بازدید و نظارت مستمر از تاسیسات گردشگری استان از قبل شروع سال جدید آغاز شده است، اضافه کرد: از ۲۹ اسفندماه ۹۸ تاکنون ۳۲۵ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری استان شامل ۹۸ بازدید از مراکز اقامتی، ۱۵۰ مورد بازدید از مراکز پذیرایی وبین ‌راهی، ۱۲ مورد بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی و ۶۵ مورد بازدید از سایر مراکز و تاسیسات گردشگری استان انجام شده است.

وی از ممانعت از فعالیت چهار خانه مسافر غیرمجاز در گرگان و بندرترکمن خبر داد و تصریح کرد: با برنامه‌ ریزی‌های انجام شده بازدیدهای نظارتی از تاسیسات گردشگری استان در طول نوروز ۱۳۹۹ ادامه می‌یابد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و عدم اجرای دستورالعمل پیشگیری از کرونا ویروس با واحدهای خاطی برخورد جدی می‌شود.

46

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *