کلید حل بسیاری از مشکلات رسانه‌ای، پایبندی به میثاق‌های حرفه‌ای است

به گزارش روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که همزمان با خجسته میلاد امام حسین(ع) و اعیاد شعبانیه به بازدید از پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه «شفقنا» رفته بود، ضمن دیدار با تحریریه و گفتگو با مدیران و خبرنگاران این مجموعه، با اشاره به شرایط ویژه منطقه و جهان اسلام، نقش این رسانه را در روشنگری حقیقی بدور از تنش آفرینی های قومی – مذهبی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: شفقنا می تواند ضمن تقویت رابطه مناسب میان کشورهای اسلامی، به وحدت جهان اسلام که در حال حاضر، مهمترین نیاز منطقه و امت اسلامی است، کمک کند.

انتظامی در خصوص فعالیت های خارج از کشور این رسانه نیز با تاکید مجدد بر وحدت آفرینی و پرهیز از نگاه های قومی – مذهبی در انتشار اخبار و تحلیل های مدنظر، از حضور موثر و مناسب این رسانه در کشورهای همسایه و برخی کشورهای جهان اسلام تقدیر کرد.

وی تقویت زبان های خارجی، اطلاع رسانی به هنگام و دقیق در کنار ارائه تحلیل های روز در موضوعات اصلی جهان اسلام و پرهیز از نگاه فرقه ای و ایجاد تنش در میان اقوام را از جمله مواردی دانست که به تقویت جایگاه رسانه در بعد بین المللی کمک خواهد کرد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با بیان اینکه، کلید حل بسیاری از مشکلات رسانه ای در کشور، پایبندی به میثاق های حرفه ای است، تاکید کرد: اگر میثاق های اخلاقی در رسانه های ما توسعه پیداکند، بسیاری از مشکلات فضای رسانه ای حل می شود. ضمن اینکه حل مسائل میان مردم، حاکمیت و رسانه ها، تنها با اتکا به رفتار حرفه ای و صنفی امکان پذیر است که «اعتمادسازی» از جمله مهمترین اصول برای تحقق رسالت های رسانه ای در کشور است.

وی در همین زمینه، ایجاد خواهرخواندگی میان رسانه های داخلی و خارجی، تجهیز مناسب رسانه ها به ابزار روز و افزایش دانش روزنامه نگاری را در تاثیرگذاری بیشتر رسانه های داخلی بر فضای رسانه ای منطقه و جهان موثر دانست.

۵۷۵۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *