سقف سنی استخدام در دولت چند سال است؟


موضوع سقف سنی استخدام در مناصب و خدمات دولتی مورد سوال یکی از کاربران سرویس مشکلات مردم است. سازمانها و وزارتخانه ها در این باره رویه یکسانی ندارند.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،برای پاسخ به این سوال چند نکته را باید مورد توجه قرار داد. اول اینکه در ماده 42 قانون مدیریت خدمات کشوری، شرط اول عمومی استخدام در دستگاه های اجرایی، شرط سنی تعیین شده است. در بند الف این ماده آمده است: (شرط عمومی استخدام) داشتن حداقل سن بیست سال تمام و حداکثر چهل سال برای استخدام رسمی و برای متخصصین با مدرک تحصیلی دکترا چهل و پنج سال است.با وجود صراحت قانونی، در دفترچه آزمون متمرکز و فراگیر دستگاه های دولتی شرایط سنی متقاضیان به شکل های مختلفی نوشته شده که به ساختار سازمانی و نیاز دستگاه ها به نیروی انسانی مربوط می شود.

همچنین برای تصدی مشاغل قضاوت نیز قوه قضاییه حداکثر سن داوطلبان را 40 سال اعلام کرده است.

 

 

2323

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *