۶۸۱ مددجو طی ۱۰ ماهه سال جاری خانواده صاحب مسکن شدند

 به گزارش خبرآنلاین از آذربایجان شرقی  به نقل از روابط عمومی کمیته امداد آذربایجان شرقی، غلامعلی ملامهدی با بیان اینکه تامین مسکن مددجویان از اولویت‌های اساسی کمیته امداد است، اظهار کرد: در ۱۰ ماهه امسال ۱۸۱ واحد مسکن شهری برای مددجویان آذربایجان شرقی خرید یا احداث شده است.

قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی همچنین به احداث مساکن مددجویی در روستاها اشاره کرده و گفت: از ابتدای سال‌ جاری تا پایان دی ماه  ۵۰۰ واحد مسکن روستایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان احداث شده است.

وی خاطر نشان کرد: بطور متوسط روزانه حدود سه واحد مسکن در ۹ ماهه سال‌ جاری در مناطق شهری و روستایی استان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تامین شده است.

ملامهدی ادامه داد: یک هزار و ۸۰۶ واحد مسکن مددجویی در مناطق شهری و روستایی استان نیز تعمیر شده که بطور متوسط روزانه ۶ واحد را شامل می‌شود.

وی به تفاهم نامه مشترک کمیته امداد با بسیج سازندگی سپاه استان اشاره کرده و گفت: با همکاری مشترک این دو نهاد و کمک‌های خیران در نظر داریم تا پایان امسال یک هزار واحد مسکن مددجویی در مناطق شهری و روستایی استان خرید یا احداث کنیم.

46

آغاز به کار نمایشگاه بهاره در اهواز از ۱۸ اسفندماه

 به گزارش خبرآنلاین از خوزستان ، عبدالرحمان ناصریان دوشنبه در نشست هماهنگی تهیه و توزیع میوه و کالاهای مورد نیاز عید نوروز در سرسرای سازمان صمت استان بیان کرد: نمایشگاه بهاره امسال ( ویژه فروش کالاهای مورد نیاز عید نوروز) با تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی در استان برگزار می‌شود.وی گفت: تامین کالاهایی همچون پوشاک، کیف و کفش و کالاهای تزیینی در این نمایشگاه در اولویت هستند و کالاهایی همچون گوشت و مرغ و میوه نیز عرضه خواهد شد.

ناصریان ادامه داد: بیشتر از واحدهای تولیدی برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده است.

تعیین ۵۵ واحد ثابت و سیار توزیع میوه عید

ناصریان بیان کرد: ۴۵ واحد صنفی ثابت و ۱۰ واحد سیار برای توزیع میوه عید نوروز در اهواز در نظر گرفته شده که از تاریخ ۲۵ اسفندماه دایر خواهند شد.

وی گفت: علاوه بر تعیین این تعداد واحد عرضه میوه ۱۸ بازارچه در اهواز وجود دارد که از این ظرفیت نیز برای توزیع میوه تنظیم بازار مخصوص عید نوروز استفاده خواهیم کرد.

معاون بازرگانی و اقتصادی سازمان صمت استان ادامه داد: تاکنون ۲ سردخانه در اهواز و امیدیه برای ذخیره میوه عید در نظر گرفته شده که بر اساس معرفی نامه ادارات صمت شهرستان‌ها میوه عید در سطح استان توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای عید امسال تامین میوه به سازمان صمت و بخش خصوصی واگذار شده، افزود: در مجموع تامین سه هزار و ۵۰۰ تن میوه عید برای استان در نظر گرفته شده که تاکنون یکهزار و ۵۰۰ تن از این رقم تامین شده است.

ناصریان ادامه داد: اتحادیه‌ها و اصناف در تعیین پایگاه‌های توزیع میوه در سطح شهر توجه لازم را داشته باشند که بر اساس جمعیت و وسعت هر منطقه واحد عرضه را مشخص کنند.

درادامه این نشست معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان ادامه داد: باید از واحدهای صنفی که پروانه کسب دارند به عنوان عامل توزیع میوه عید دعوت شود تا برای بازرسی و برخورد با هرگونه تخلف در آینده دچار مشکل نشویم.

بهرام جباری ادامه داد: در واحدهای عرضه میوه سیار نیز اتحادیه افراد معتبر و با هویت را معرفی کند تا شاهد کمترین تخلف در این واحدها باشیم.

وی گفت: بنرهای اعلام قیمت میوه در کنار هر واحد عرضه میوه برای آگاهی مردم باید نصب شود.

نمایشگاه بهاره ویژه عرضه کالاهای مورد نیاز ایام نوروز هر سال برای تعدیل قیمت کالاها در بازار وتسهیل خرید مردم برپا می‌شود.

نمایشگاه بهاره در اهواز در نمایشگاه دائمی برگزار می شود.

46

مقام زن از سوی زنان فعال اقتصادی در قزوین گرامی داشته شد

 به گزارش خبرآنلاین از قزوین رییس کانون زنان بازرگان استان قزوین در این مراسم گفت: نه زن برتر است و نه مرد بالاتر، نه یکی پایین تر است و نه یکی فراتر، نه مرد جنس اول است و نه زن جنس دوم، اینها کلام و آموزه قرآن کریم است که می‌گوید زن و مرد مکمل یکدیگرند.

فاطمه غفوری اضافه کرد: زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه را هرگز نه می‌توان فراموش کرد و نه می‌توان آن را به کنار گذاشت، بلکه آنها در کنار وظیفه مادری و همسری همواره نقش پررنگی در جامعه برعهده دارند.

وی خاطرنشان کرد: امروز زنان ما در تمام صحنه‌ها مانند مردان از پشتکار فراوانی برخوردار بوده و توانسته‌اند در مسیر توسعه کشور گام‌های مصممی بردارند که استمرار آن نیازمند حمایت‌های مضاعف است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این نشست گفت: کانون زنان بازرگان در مسائل اجتماعی به خوبی وارد شده و همواره توانسته‌ با شناسایی موارد مورد نیاز موفق عمل کنند.

سیده منیره قوامی به شیرخوارگاه حلیمه اشاره کرد و گفت: کودکانی که در شیرخوارگاه بزرگ می‌شوند و در سن جوانی نیاز به کسب و کار دارند، نیازمند حمایت هستند که کانون زنان بازرگان اعلام آمادگی کرده تا توانمندی و آموزش این افراد را برعهده بگیرد.

در این مراسم گروه موسیقی فراز با اجرای دو بخش توانست نشاط خاصی به میهمانان منتقل کند.

46

برگزاری مسابقات قرآن گامی بلند در جهت شناختن این کتاب آسمانی

به گزارش خبرآنلاین از خوزستان ، جانمراد داودی مدیر آموزش و پرورش مسجدسلیمان گفت: جلسه‌ای با حضور مسئولان ۱۲ کمیته برگزار کننده هفدهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز قطب ۳ استان خوزستان با حضور ۱۴ شهرستان و منطقه آموزش و پرورش به میزبانی مدیریت آموزش و پرورش این برگزار شد.

او با بیان اینکه یحیایی کارشناس قرآن، عترت و نماز مدیریت آموزش و پرورش مسجدسلیمان در این جلسه حضور داشت، افزود: روسا و مسئولان ۱۲ کمیته برگزار کننده مسابقات، گزارشی از عملکرد یک ماهه خود ارائه دادند.

داودی اظهار داشت: امیدواریم در سومین میزبانی خود از مسابقات قرآن، عترت و نماز قطب ۳ استان خوزستان، گام بلندی در جهت خدمت به قرآن برداشته شود.

به گفته مدیر آموزش و پرورش مسجدسلیمان، تا کنون ۲ دوره میزبانی این مسابقات قرآن، عترت و نماز قطب ۳ استان خوزستان به میزانی این شهرستان برگزار می‌شود.

46

مناظره ی کاندیداهای جریان اصلاحات و اصولگرا در دانشگاه اراک

به گزارش خبرآنلاین از اراک ، عصر امروز علی یوسفی و ابوالفضل فخرالاسلام کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه اراک، در این دانشگاه و در حضور دانشجویان با یکدیگر مناظره کردند.

یوسفی و فخرالاسلام به ترتیب کاندیدای شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان در استان مرکزی و کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در استان مرکزی هستند که در این انتخابات برای کسب دو کرسی حوزه انتخابیه اراک،خنداب و کمیجان در مجلس به رقابت با یکدیگر و سایر رقبا می پردازند.

در این مناظره دانشجویی ابتدا هر دو نفر به سوالات مشترکی پاسخ دادند و در انتها دانشجویان با شرکت در تریبون آزاد، سوالات خود را از کاندیداهای مجلس یازدهم پرسیدند.

46

سپاه آماده برطرف کردن مشکلات واحدهای تولیدی استان گلستان است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از گرگان، سردار حسین معروفی ظهر امروز در دیدار با تعدادی از فعالان بخش تولید و صنعت استان گلستان اظهارداشت: سپاه این آمادگی را دارد تا کمک حال تولیدکنندگان و صنعتگران استان باشد.

وی گفت: با کمک همدیگر می‌توانیم واحدهایی که از چرخه تولید خارج شدند یا تولید آنها به دلایل مختلف دچار مشکل شده است را دوباره فعال کنیم.

فرمانده سپاه نینوای استان افزود: بخشی از مشکلاتی که واحدهای تولیدی و صنعتی دارند به خاطر نوع نگاهی برخی افراد مسئول است که باید رویکرد و نگاه خود را نسبت به تولید و تولیدکننده تغییر دهند.

وی بیان داشت: ورشکستگی واحدهای تولیدی و بیکاران کارگران آنها، آسیب‌های زیادی در پی دارد و موجب تأثر همه ماست.

سردار معروفی با اشاره به جایگاه والای کارگران در چرخه تولید و اقتصاد گفت: ما نیازمند ترین افراد به کارگران هستیم زیرا فعالیت‌های آنها پیچ و مهره یک واحد صنعتی ما را می‌چرخاند و چرخ اقتصاد ما را به حرکت در می‌آورد.

وی گفت: برخی از مشکلاتی واحدهای تولیدی مربوط به مسائل حقوقی است که از طریق معاونت حقوقی سپاه برای رفع این مشکلات کمک خواهیم کرد.

46

سه هزار سالمند خراسان شمالی زیر پوشش بهزیستی قرار دارند

به گزارش خبرآنلاین از خراسان شمالی ،  سالمندان زیر پوشش این اداره کل، دارای مشکلاتی از قبیل اختلال شنوایی، بینایی، جسمی و حرکتی  هستند.هاشمی از فعالیت چهار مرکز روزانه سالمندان نیز خبر داد و افزود: در این مراکز کلاس های آموزشی و هنری  برای سالمندان  برگزار می شود.

وی  تعداد مراکز نگهداری شبانه روزی سالمندان در خراسان شمالی را  پنج مرکز برشمرد و گفت: ۲۵۰ سالمند در خانه های سالمندان نگهداری می شوند و با این وجود ظرفیت افزایش این افراد نیز وجود دارد.

وی با بیان این که بهزیستی در هر یک از شهرهای اسفراین،  شیروان و آشخانه یک مرکز و در بجنورد دو مرکز نگهداری سالمندان دارد اظهار داشت: در حال حاضر  این مراکز پاسخگوی نگهداری سالمندان است اما با روند رو به رشد جمعیت سالمندان ممکن است نیاز به مراکز دیگری نیز به وجود آید.

وی به برگزاری نشست شورای سالمندان استان نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش جمعیت سالمندان و مشکلاتی که این افراد دارند نشست این شورا مصوبات مختلفی در بر داشت اما به مصوبات این شورا توجهی نمی شود و این در حالی است که دستگاه های عضو این شورا برحسب وظیفه ای که دارند باید مصوبات شورا را اجرا کنند.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان شمالی اظهار داشت: مهم ترین مشکلات سالمندان که در شورا مطرح شد مشکلات معیشتی، درمانی و بهداشتی و فضا سازی مناسب شهری از لحاظ مبلمان شهری و وسایل نقلیه عمومی است.

وی گفت: در حال حاضر برای ویزیت شبانه هر یک از سالمندان تحت پوشش بهزیستی ۲میلیون و ۳۰۰ هزار ریال کمک هزینه پرداخت می شود و هم چنین کمک هزینه بهزیستی به مراکز نگهداری شبانه روزی به ازای هر سالمند ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال و در مراکز روزانه ۴میلیون ریال است.

وی اظهار داشت:  حدود ۵.۵ درصد از جمعیت خراسان شمالی سالمند است.

وی افزود: با توجه به آمار ارائه شده ثبت احوال هم اینک ۵۳ هزار و ۲۸۹ نفر از جمعیت استان بالای ۶۵ سال سن دارند.

۸۹ هزار نفر به صورت رسمی در سامانه بهزیستی خراسان شمالی ثبت نام  شده و از خدمات بهزیستی برخوردار هستند.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

46

سردار سلیمانی چه زمانی به شدت برافروخته و غضبناک می شد؟

بخش هایی از این گفتگو را بخوانید؛

 به یاد دارید مثلا یکی از دوستان یا همرزمانتان شهید شده باشد و بخواهید این خبر را به سردار سلیمانی برسانید؟ گفتن اینگونه اخبار به ایشان چطور بود؟

من در جلساتی که اخبار سخت را به حاج قاسم گفته باشند حضور داشتم ولی خودم هیچوقت نگفتم.

* رفتار ایشان چگونه بود؟

در این شرایط به شدت تحت تاثیر قرار می‌گرفتند؛ مخصوصاً زمانی که نیروهای مهم از ایران، لبنان و سایر نقاط به شهادت می‌رسیدند، برایشان بسیار سخت بود و برافروخته می شدند و قیافه خاصی به خود می‌گرفتند. حالت غضبناکی داشتند و تذکر جدی و تند می‌دادند. همه تسلیم حاج قاسم بودند و از او حساب می‌بردند. اعتقادم این است که این حساب بردن از شخص حاج قاسم نبود، بلکه از عظمتی بود که خدا به او داده بود.

* احتمالاً یکی از این خبرهای سخت، شهادت سردار الله‌دادی به همراه جهاد مغنیه به دست صهیونیستها در سوریه بود. این خبر چه تاثیری روی حاج قاسم گذاشت با توجه به اینکه هر دوی این شهدا، به شدت مورد علاقه ایشان بودند.

سردار الله دادی جزو نیروهای سردار سلیمانی در زمان ۸ سال دفاع مقدس بود و مدت‌های زیادی در لبنان نیز کنار ایشان حضور داشت. وقتی مسئولیت عملیات سوریه را به عهده گرفت، همزمان مسئولیت عملیات لبنان را هم برعهده داشت و یک شخص بسیار کاردان و ارزشمندی بود.

شهید جهاد مغنیه پسر شهید عماد مغنیه هم درماشینی بود که شهید الله دادی در آن حضور داشت. آنها برای انجام یک ماموریت شناسایی از لبنان به سمت مرز سرزمین ای اشغالی در جولان می رفتند. اینکه دشمن به چه شکلی از این موضوع اطلاع یافته بود که چه افرادی داخل ماشین هستند، نمی‌دانم. این یکی از لحظات تلخ برای حاج قاسم بود. گویی علمدار و مالک اشتر  و یکی از سرمایه های بزرگ خود را از دست داده است.

شهید الله دادی یک سرمایه بسیار بزرگ برای سپاه و حاج قاسم بود.حاج قاسم او را می‌شناخت و به او باور داشت. زمان شنیدن این خبر برای حاج قاسم خیلی سخت بود و جزو زمان‌هایی بود که از دشمن بسیار غضبناک شدند. برای هیچکس و مخصوصاً حاج قاسم این اتفاق ناگوار قابل تحمل نبود؛ اما با این وجود در عمق قلب حاج قاسم یک آرامشی احساس می‌کردم. من در شرایط مختلف و حالتهای متفاوت حاج قاسم را دیده بودم، رفتار او در دو سطح خودش را نشان می‌داد، یکی لایه بیرونی و دیگری آرامش و سکینه‌ای که در عمق وجود ایشان بود.

* شما چطور خبر شهادت سردار سلیمانی را گرفتید و با شنیدن این خبر چه حالی پیدا کردید؟

آن شب، قبل از اذان صبح بیدار شدم. موبایلم روی سایلنت بود. دیدم ۱۰-۱۲ تماس از دست رفته دارم. شماره‌ها را نمی شناختم. وقتی دقت کردم دیدم یک شماره شماره از عراق است. با همان شماره برایم پیام هم آمده بود. دو سه شماره هم از خوزستان تماس گرفته بودند. اول به عراق زنگ زدم اما کسی جواب نداد، سپس به خوزستان زنگ زدم. یکی از بچه ها گفت خبری آمده که احتمالا ماشین حاج قاسم مورد هدف قرار گرفته است. به موبایلم نگاه کردم. عکس دست حاج قاسم را دیدم. (گریه) باور نمی‌کردم. نمی‌خواستم باور کنم؛ اگر باور می‌کردم با صدای خیلی بلند گریه می‌کردم. نمی‌خواستم بپذیرم. گفتم امکان ندارد؛ حتماً اتفاق دیگری افتاده است.

اردبیل بودم. نمی‌خواستم خانواده بفهمند. برای همین از خودم رفتار غیرعادی نشان ندادم. ولی وقتی تلویزیون انا لله و انا الیه راجعون را گفت، هر کس که در خانه بود، شروع به گریه کرد. خیلی سخت بود.

الان هم بعضی اوقات به صورت لحظه‌ای احساس می‌کنم این طور نشده؛ ولی این اتفاق افتاده است. خداوند ایشان را رحمت کند. بارها و بارها در طول سالهای مجاهدتش تا یک میلیمتری شهادت رفته بود اما اراده خداوند بر این نبود.

حاج قاسم نباید در صحنه نبرد و به دست داعشی‌ها شهید می‌شد و یا در سوریه، لبنان یا عراق در میدان درگیری یک نفر او را با یک تیر یا خمپاره شهید می‌کرد. اراده الهی بر این بود که خون حاج قاسم نه در جغرافیای ایران بلکه در جغرافیای جهان جاری شود و در کالبد مجاهدان و رزمندگان مقاومت در اقصی نقاط جهان قرار بگیرد و به آنان نیز روح قهرمانی تزریق کند.

اراده الهی این بود که شهادت حاج قاسم جهانی شود. مقام معظم رهبری فرمودند: حاج قاسم با شهادت خود زنده بودن انقلاب را به رخ دنیا کشید.

تمام تئوریسین های دنیا، تحلیلگران و سناتورهای هم حزبی آقای ترامپ اذعان دارند که این کار یک کار احمقانه و اشتباه بود. بهای خون حاج قاسم به مراتب بیشتر از زنده بودنش علیه منافع امریکا و اسرائیل خواهد بود. «شهید قاسم سلیمانی» به مراتب خطرناک تر از «سردار قاسم سلیمانی» برای آنهاست. خون حاج قاسم سلیمانی امریکا را رها نخواهد کرد و دامنگیرش خواهد بود و گلوگیرش است و خفه اش خواهد کرد. به فضل الهی به استراتژی اوج انتقام که ترک دشمن از منطقه است خواهیم رسید.

۲۷۲۷

تراکتور: استوکس مشکلات اخلاقی و حاشیه‌ای در تبریز داشت!

روزنامه خبرورزشی نوشت: مصطفی کاراندیش درباره وضعیت باشگاه تراکتور بعد از جریمه ۸۰۰هزار یورویی و محرومیت از دو پنجره نقل‌وانتقالات با رای فیفا به دلیل عدم پرداخت مطالبات کوین کنستانت گفت: باید درباره این موضوع شفاف‌سازی شود که محرومیتی شامل حال تراکتور نیست بلکه تنها در کمیته بدوی فیفا چنین موضوعی مطرح شده است. اگر دفاعیه‌ای انجام نمی‌دادیم حکم قطعی صادر می‌شد و باید به جریمه و محرومیت تن می‌دادیم.

معاون حقوقی باشگاه تراکتور افزود: رای اعلام شده قطعی نیست. اعتراض خودمان را به فیفا ارسال می‌کنیم. هنوز گردش کار مربوط به این رای در اختیارمان قرار نگرفته است تا بتوانیم درباره بند به بند آن، دفاعیات دقیق خود را ارسال کنیم.

وی درباره غیبت کوین فورچونه در تمرینات تیم و درخواست این بازیکن برای دریافت رضایتنامه‌اش تاکید کرد: این بازیکن غیبت دارد. احساس کردیم فورچونه دنبال سوء‌استفاده از بندهای مالی قراردادش است. به همین خاطر به موقع تمام حقوقش را به حسابی که اعلام کرده بود، واریز می‌کردیم. او سه روز زودتر از زمان تعطیلات زمستانی تیم از ایران خارج شد.

کاراندیش تصریح کرد: فورچونه اعلام کرد مصدوم هستم و بیماری دارم. از وی خواستیم پرونده پزشکی‌اش را برایمان ارسال کند اما تنها یک برگه معمولی فرستاد که هیچ سندیتی نداشت. نمی‌دانیم آن برگه که به امضای پزشک عمومی رسیده بود را واقعاً از کجا و به چه علتی دریافت کرده بود. هرگونه بیماری و آسیب‌دیدگی باید مورد تایید کادر پزشکی تیم قرار بگیرد که درباره این بازیکن چنین اتفاقی رخ نداد.

وی درباره پرونده‌های حقوقی باشگاه تراکتور در فیفا تاکید کرد: در پرونده فورچونه، آنتونی استوکس و لی اروین، طرح دعوی کردیم و می‌خواهیم از حق و حقوق خودمان دفاع کنیم.

کاراندیش درباره پرونده استوکس افزود: درباره استوکس خیلی صحبت شده است. او و اروین بدون رضایت باشگاه تصمیم به جدایی گرفتند. استوکس بارها رفتارهای غیرحرفه‌ای کرد؛ او در شهر تبریز مشکلات اخلاقی و حاشیه‌ها فراوان ایجاد کرده بود و با توجه به غیبت‌هایش نیز تصمیم گرفتیم که از او شکایت کنیم.

وی یادآور شد: استوکس به یک تیم ترکیه‌ای رفت و ITC موقت گرفت. ما مجبور شدیم هم از استوکس و هم از باشگاه ترکیه‌ای که او را به خدمت گرفته شکایت کنیم چون این پرونده شامل سه ضلع است کمی طول می‌کشد تا پاسخ ما را بدهند.

معاون حقوقی تراکتور درباره اینکه آیا قراردادهای مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج‌صفی به دلار بسته شده، تاکید کرد: قرارداد این سه نفر را ندیدم. ما هیچ مشکلی با این بازیکنان نداشتیم و طبیعی است که روند خوب فعلی را ادامه دهیم. اهل این موضوع هم نیستم که داخل پرونده‌ها سَرک بکشم. اگر موردی پیش بیاید به جزئیات قرارداد ورود می‌کنم اما فکر نمی‌کنم رقم قراردادهای آن‌ها دلاری و ارزی باشد!

این مطلب را هم از دست ندهید: نامه جدید فیفا برای حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها

43503