۷۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار؛‌ زیان حضور «گربه‌ها» در سینما

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حالی که نمایش موزیکال «گربه‌ها» اثر اندرو لویدوبر بر صحنه‌های مشهور تئاتر جهان یکی از سودآورترین آثار بوده است، به تصویر کشیدنش روی پرده سینما چیزی جز ضرر نصیب سرمایه‌گذاران هالیوودی نکرد. 

این فیلم که با سرمایه‌ای حدود ۱۰۰ میلیون دلار و به کار گرفتن بازیگران مشهوری چون جودی دنچ و ادریس البا  به کارگردانی تام هوپر برنده اسکار ساخته شده،‌ تا اینجای کار پس از دو هفته نمایش کمی بیش از ۳۵ میلیون دلار از گیشه سهم داشته است. 

بر اساس برآورد کارشناسان سینما اگر «گربه‌ها»‌ در پایان اکران ۱۰۰ میلیون دلار به دست بیاورد، بیش از ۷۰ میلیون دلار زیان می‌کند که رقمی خوش‌بینانه است. اما آنطور که روند فروش فیلم پیش می‌رود، زیان ۱۰۰ میلیون دلاری احتمال بیشتری دارد. 

یکی از اصلی‌ترین دلایل شکست فیلم در گیشه را انتشار نقدهای منفی پیش از اکران فیلم عنوان کرده‌اند. حتی حضور خواننده پرطرفداری چون تیلور سوییفت هم نتوانست تماشاگران را برای دیدن «گربه‌ها» به سینما بکشاند. 

۲۴۱۲۴۱

چرا قیمت دلار روی مرز ۱۳ هزار تومان ثابت ماند؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جمال رزاقی در یادداشتی درباره تاثیر FATF روی بازار ارز نوشت: در حال حاضر آن چه در هفته نخست دی ماه در بازارها رخ داده است نشات گرفته از انتشار اخباری مبنی بر احتمال رفتن ایران به لیست سیاه FATF است.

به اعتقاد وی، در اوایل هفته گذشته مشخص شد که دیدار ریاست جمهوری ایران و ژاپن دستاورد مثبتی نداشته و به همین دلیل افزایش خریدها باعث بالا رفتن قیمت دلار شده است و قیمت دلار روی مرز ۱۳ هزار تومان ثابت ماند.

رییس اتاق بازرگانی شیراز تصریح کرد: عواملی همچون تقاضای فصلی و رفتن ایران به لیست سیاه FATF می تواند مجددا قیمت دلار را تحت تاثیر قرار دهد؛ هر چند که به دلیل عدم اطمینان بازیگران به آینده بازار، خرید و فروش آن با احتیاط بیشتری صورت می گیرد.

رزاقی متذکر شد: تعیین دامنه مناسب برای نوسانات قیمتی دلار توسط بازارساز، کاهش تقاضای احتیاطی و محدودتر شدن نوسانات حواله درهم از مهم‌ترین دلایل آرامش بازار در ۵ روز اول دی ماه بوده است.

رزاقی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، به نظر می‌رسد بازدهی پایین‌تر سکه نسبت به دلار در پاییز با کاهش نوسانات بهای طلای جهانی مرتبط است.

مشروح یادداشت جمال رزاقی درباره تاثیر FATF روی بازار ارز را می‌توانید (اینجا) بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

۲۸۸ سال طول می‌کشد تا هتل‌های این شهر را تجربه کنید

۱. در سفرهای هوایی برای برقراری هرچه بیشتر آرامش مسافرین، چندین قانون وجود دارد تا بتواند این آرامش و امنیت سفر را برقرار کند. در سفرهای هوایی غذای خلبان و کمک خلبان متفاوت است تا اگر یکی از آنها دچار بیماری یا مسمومیت شد برای دیگری مشکلی پیش نیاید.

۲. اگر از پرواز و هواپیما می‌ترسید، باید گفت از نظر آماری مشخص شده که ایمن‌ترین راه برای سفر با هواپیما است.

۳. بیش از ۸۵۰ زبان در گینه نو وجود دارد و باعث شده که متنوع ترین کشور از نظر زبانی در دنیا باشد.

۴. آلمان بهشت افرادی است که عاشق رانندگی با سرعت بالا هستند. در آلمان اتوبان‌هایی وجود دارد که می‌توانید هر چقدر که خواستید در آن با سرعت بالا برانید.

۵. موناکو بعد از واتیکان کوچکترین کشور دنیا به شمار می‌رود. این کشور با جمعیت ۳۷۸۰۰ نفر و مساحت ۲ کیلومتر مربع حتی از پارک مرکزی نیویورک نیز کوچکتر است. با این حال موناکو کشوری بدون مالیات است و پایین‌ترین میزان جرم و جنایت را در دنیا دارد.

۶. اگر کسی تصمیم بگیرد هر شب در یکی از اتاق‌های هتل‌های لاس وگاس بگذراند، ۲۸۸ سال طول می‌کشد تا در همه آن‌ها اقامت کند. در بین ۲۵ هتل برتر جهان٬ ۱۵ عدد متعلق به لاس وگاس است.

۷. فرانسه پرطرفدارترین کشور برای بازدید توریست‌ها به شمار می‌رود و در سال ۲۰۱۷ حدود ۸۹ میلیون گردشگر از آن بازدید کرده است.

۸. بیش از ۲ میلیون دریاچه در کانادا وجود دارد که این تعداد از مجموع دریاچه‌های تمام کشورهای جهان بیشتر است.

۹. کشور لیبی در شمال قاره آفریقا واقع است که حدود ۹۰ درصد از مساحت آن را کویر تشکیل می‌دهد.

۱۰. در بین کشورهای شمالی، نروژ بهترین کشوری است که می‌توان در آن شفق قطبی را مشاهده کرد. در واقع به دلیل آسمان روشن آن حتی می‌توان این شفق‌های زیبا را هر شب از اقامتگاه نیز تماشا کرد.

منبع : essayvictory.biz

چمران: شورای ائتلاف به لیست واحد می‌رسد /نباید در اتاق‌های خصوصی تصمیم‌گیری شود /حقوق مجلس شهید چمران ۱۳۵ هزار تومان بود

مهدی چمران عصر امروز در آئین گرامیداشت ۹ دی در ساوه با اشاره به موقعیت مقتدرانه نظامی ایران اسلامی اظهار داشت: پیشرفته‌ترین پهباد آمریکایی که به هیچ کشوری فروخته نمی‌شود توسط سامانه موشکی بومی ۱۳ خرداد زده شد، این درحالی است که در زمان جنگ ما محتاج یک کلاشینکیف ساده بودیم و این نشان از پیشرفت نظامی و اقتدار دفاعی کشورمان است.

وی افزود: امروز دشمن به این باور رسیده از لحاظ نظامی نمی‌تواند در مقابل ایران اسلامی کاری از پیش ببرد به همین دلیل سعی می‌کند از طریق نفوذ و نیروهای داخلی خودفروخته به ما ضربه بزند.

چمران بیان کرد: امروز مجلس در طراز انقلاب نیاز است چراکه به فرموده امام راحل مجلسی می‌خواهیم تا به مردم خدمت کند اما سوال اینجاست چرا در انتخابات مجلس دهم موفق نبودیم؟ زیرا معمولا وقتی تعداد نماینده های به ظاهر انقلابی زیاد می‌شود، قطعا اگر کاندیداهای متحدی معرفی شود رای ما بیشتر خواهد شد این درحالیست که ۶۰ کرسی مجلس قبل را به دلیل تکثر کاندیدا از دست دادیم که در واقع با خود رقابت کردیم.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بیان کرد: ۳ فراکسیون در مجلس به وجود آمد که فراکسیون انقلابی آن قوی  نبود این درحالی است که در زمان تصویب برجام برخی نمایندگان مخالف صدای شان به جایی نرسید، باید به هم کمک می‌کردیم و یک فرد انقلابی را انتخاب می‌کردیم درحالی که رقیب با یک وحدت، از یک نفر حمایت کرد.

وی ادامه داد: دوره قبل شورا در تهران یک لیست ارائه شد و ۱۵ نفر از همان لیست وارد شورا شدند، برای مجلس هم با همین روال تعدادی را معرفی کردیم البته برای مجلس یازدهم باید ۳۰ نفر از کاندیداهای انقلابی با انتخاب مجمع عمومی ۲۵۰ نفره متشکل از همه اقشار انتخاب می‌شوند زیرا نباید در اتاق‌های خصوصی تصمیم‌گیری شود.

وی ادامه داد: یاران ما در جبهه‌ها با وجود تمام کمبود ها جنگیدند و ضعف هایی که در برابر ابرقدرت‌ها داشتند جبران کردند، حقوق مجلس شهید چمران ۱۳۵ هزار تومان بود بنابراین ما نیاز به نمایندگان انقلابی در تراز مدرس‌ها و شهید چمران‌ها داریم.

چمران بیان کرد: نماینده نباید برای خود و یا بدتر برای آمریکا و انگلیس سینه بزند، نماینده مجلس باید برای نظام اسلامی سینه بزند.

وی ادامه داد: رفتار مجلسی که وزیری را استیضاح می‌کند ولی دولت برای پستی دیگر وی را معرفی کرده و آن وزیر از دوره قبل بیشتر رای می‌آورد چه معنی دارد؟ 

۲۷۲۱۶

واکنش میرباقری به خبر بازگشت فردوسی‌پور به تلویزیون

مرتضی میرباقری در پاسخ به این سوال که آیا شایعه دستمزد میلیاردی مهران مدیری و رضا رشیدپور در شبهای یلدا صحت دارد؟ دستمزدهایی که آقای مدیری و رشیدپور در این برنامه ها گرفته اند، 10 درصد نسبت به دستمزدهایی که در سالهای قبل گرفته اند تفاوت دارد و این رقم غیرمتعارفی نبوده است.

وی ادامه داد: اصلا ما در برنامه آقای مدیری با تهیه کننده طرف بویم و قرارداد داشتیم ولی این برنامه هیچ رقم و سیر غیرمتعارفی نداشته است.

معاون سیما درباره انتشار اخباری مبنی بر بازگشت عادل فردوسی پور به شبکه سه نیز عنوان داشت: همان طور که شبکه سه اعلام کرد، گفت ما قهری نداشته ایم که بخواهیم برگردد و هر وقت تشخیص بدهند دوباره همکاری ها شکل می گیرد. ضمن اینکه ما تشخیص آمدن فردوسی پور را به مدیر شبکه سه داده بودیم و مدیر شبکه سه در حال بررسی است و بحث اینکه نیایند، چنین چیزی مطرح نیست. البته برنامه ای به نام نود دیگر نخواهد بود و در قالب برنامه تلویزیونی دیگری خواهد بود.

۲۴۱۲۴۱

چند تصویر دیده نشده از آیت‌الله خامنه‌ای در اولین سفر خارجی‌شان در دوران ریاست‌ جمهوری

به گزارش خبرآنلاین، با گذشت شش سال از پیروزی انقلاب اسلامی، هنوز هیچ‌کدام از رؤسای جمهوری اسلامی ایران به شهر یا کشور خارجی‌ سفر نکرده بودند. حساسیت رخدادهای جنگ تحمیلی و بیش از همه، بحران‌های داخلی که یکی پس از دیگری همه‌ی نیروهای دولت و ملت را صرف مبارزه با معارضان انقلاب می‌کرد، فرصتی برای دید و بازدیدهای بین‌المللی باقی نگذاشته بود.

در این شرایط، نخستین سفر خارجی یک رئیس‌جمهور در تاریخ ایران، زمانی رقم خورد که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رئیس‌جمهور وقت کشورمان، به دعوت «حافظ اسد» رئیس‌جمهور فقید سوریه، راهی «دمشق» شدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جریان این سفر که در پانزدهم شهریور ۱۳۶۳ صورت گرفت به زیارت حرم و بارگاه حضرت زینب کبری سلام‌الله علیها در زینبیه‌ دمشق نیز مشرف شدند.

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب سلام‌الله‌علیها تصاویری از تشرف حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به حرم حضرت زینب سلام‌الله‌علیها را منتشر می‌کند.

2727

واکنش وزارت خارجه به اتهام‌زنی آمریکا علیه ایران درباره تحولات عراق

به گزارش خبرآنلاین، سیدعباس موسوی گفت: وقاحت اعجاب آور مقامات آمریکایی در حدیست  که پس از به خاک و خون کشیدن حداقل ۲۵ نفر  و تعداد زیادی مجروح از مردم عراق، وارد ساختن خسارات مادی و نقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی آن کشور اینک در یک فرافکنی آشکار و سبُک، اعتراض مردم عراق به این اقدامات سبعانه خود را به جمهوری اسلامی ایران منتسب می کنند. 

موسوی ادعای آمریکا را توهین به مردم عراق دانست و افزود: چگونه و بر پایه چه منطقی انتظار دارید ملت عراق  در مقابل این همه جنایت سکوت پیشه کند؟!

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: آمریکایی ها از یکسو آزاد منشی و استقلال طلبی ملت عراق را نادیده گرفته و از سوی دیگر نقش خود در حمایت از صدام و خلق داعش و به دنبال آن قتل و غارت مردم عراق را فراموش کرده و گویا از یاد برده اند که هنوز  توسط مردم عراق «اشغالگر » شناخته می شوند. 

موسوی در خاتمه با تکذیب اتهامات مقامات آمریکایی علیه کشورمان نسبت به هرگونه واکنش نسنجیده و اشتباه در محاسبه از سوی مقامات آمریکایی هشدار داده و کاخ سفید را به تجدیدنظر در سیاست های مخرب خود در منطقه فراخواند.

310311

نتیجه سفر چهار روزه و چند میلیونی نماینده‌های استقلال چه خواهد بود؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بعد از چهار روز حضور در کشور قطر و شهر دوحه، تیم مذاکره کننده استقلال برای راضی کردن آندره‌آ استراماچونی بالاخره به ایران برخواهد گشت. در این میان اما سوالی ذهن طرفداران استقلال را مشغول کرده که در نهایت نتیجه این سفر و مذاکرات چه خواهد بود؟ باشگاه استقلال هنوز خبری در خصوص بازگشت یا عدم بازگشت قطعی استراماچونی منتشر نکرده و این روزها همه طرفداران استقلال را منتظر نگه داشته. رسانه های رسمی باشگاه حتی هواداران را هنوز در جریان مذاکرات هم قرار ندادند. اتفاقی که باعث شده سردرگمی زیادی بین استقلالی ها وجود داشته باشد. سفر نماینده های استقلال به دوحه که تخمین زده می شود چیزی نزدیک به 300 میلیون هزینه روی دست باشگاه گذاشته، تا اینجای کار با نتیجه ای نامشخص به پایان رسیده. قرار است آندره‌آ استراماچونی اما فردا جواب نهایی خود را به مسئولان باشگاه استقلال بدهد. جوابی که البته اگر مثبت باشد با گذشتن استرا از خواسته هایش و اعتماد دوباره به وعده ها همراه خواهد شد.

43257