روحانی به مکرون: اروپا به تعهداتش عمل نکند گام سوم را برمی‌داریم

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه شنبه در تماس تلفنی «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه با وی، تلاش‌های پاریس در راستای حفظ برجام را مجدانه دانست و اظهار داشت: سفر ظریف به فرانسه، برای افکار عمومی و سیاسی منطقه و جهان حائز اهمیت و قابل توجه بود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه رویکرد اصلی جمهوری اسلامی ایران حفظ برجام بوده و همواره در این راستا تلاش می‌کند، تاکید کرد: اجرای کامل تعهدات طرفین در برجام و تأمین امنیت کشتیرانی آزاد در همه آبراه‌ها از جمله خلیج فارس و تنگه هرمز، دو هدف اصلی ایران در مذاکرات کنونی است. 

روحانی عدم پایبندی به برجام و خروج یکجانبه آمریکا از این توافق را با هدف بروز مشکلات فراوان در مسیر تعاملات ایران با دیگر کشورها برشمرد و گفت: متأسفانه پس از این اقدام یکجانبه آمریکا، کشورهای اروپایی نیز  اقدامی عملی در مسیر اجرای تعهدات خود نداشتند.

رئیس جمهور رفع کامل همه تحریم‌ها علیه ایران را زمینه ساز مذاکرات بعدی دانست و تاکید کرد: اگر اروپا نتواند تعهدات خود را عملیاتی کند، ایران گام سوم در کاهش تعهدات برجامی را به اجرا خواهد رساند که البته این اقدام هم مانند دیگر مراحل اقدامی قابل بازگشت خواهد بود.

روحانی تصریح کرد: مفاد توافق برجام تغییر ناپذیر بوده و همه طرف‌ها باید نسبت به محتوای آن متعهد باشند.

رئیس جمهور همچنین با ابراز ناراحتی از اوضاع مردم بی گناه و مظلوم یمن، گفت: بحران یمن هرگز راه حل نظامی ندارد و باید تلاش کنیم تا با گفتگوی سیاسی و اقدامات لازم، عملاً به صلحی عادلانه و امنیتی پایدار در این کشور دست پیدا کنیم.

روحانی با بیان اینکه آتش افروزی جدید در منطقه به نفع هیچ کشوری نخواهد بود، گفت: امروز سران رژیم صهیونیستی در مواجهه با دیگر کشورها از جمله ایران، عراق، لبنان  وسوریه دچار اشتباهات محاسباتی فراوانی شده و به جای عذرخواهی، با افتخار اقدامات تجاوزگرانه شان را اعلام می‌کنند. 

رئیس جمهور ادامه داد: از فرانسه به عنوان عضو اصلی شورای امنیت سازمان ملل انتظار می‌رود تا در مسیر اجرای قطعنامه‌های شورای امینت و حمایت از منشور سازمان ملل تلاش کند.

«امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه نیز در این گفتگوی تلفنی، سفر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به فرانسه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این سفر، اراده جمهوری اسلامی ایران برای تامین منافع ایران و تعهد بر اصل مذاکره را ثابت کرد.

رئیس جمهور فرانسه با بیان اینکه کارشناسان ایران و فرانسه به نتایج خوبی در مسیر حل مشکلات پیش رو رسیده و در هفته جاری نیز نشستی میان کارشناسان اقتصادی ایران و فرانسه در پاریس برگزار می‌شود، اظهار داشت: مطمئناً ادامه گفتگوها و حل مشکلات از طریق مذاکره، تصمیمی درست است و باید این مسیر را تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه شکست برجام موجب خوشحال شدن بسیاری از تندورها در عرصه بین المللی خواهد بود، افزود: باید به دنبال راه‌حلی برای تامین منافع متقابل باشیم و در این راستا فرانسه پیگیر حل مشکلات سیاسی و اقتصادی در تعاملات با ایران و رفع تنش زدایی در منطقه است.

رئیس جمهور فرانسه همچنین خواستار گسترش همکاری‌های  ایران و فرانسه برای حل و فصل مسائل و معضلات منطقه ای از جمله بحران یمن شد.

۲۱۷۲۱۷

قیمت پراید بالاخره تکان خورد

 به گزارش خبرآنلاین، امروز هر دستگاه پراید ۱۱ در بازار، از پس ماندگاری طولانی در محدوده ۴۸ میلیون تومان به ۴۷ میلیون تومان برای فروش و ۴۶ میلیون تومان برای خرید از سوی نمایشگاه داران رسید.

 بر این اساس حتی این کاهش قیمت نیز رغبتی برای خرید و فروش در آخرین ما تابستان ایجاد نکرد و بازار خودرو همچنان در رکودی سخت و سنگین به سر می برد.

 بر این اساس قیمت هر دستگاه پراید ۱۵۱ به ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت هر دستگاه پراید ۱۳۱ به ۴۲ میلیون تومان رسیده است.

پراید

 فعالان بازار معتقدند جو روانی جاکم بر بازار بر کاهش قیمت ها دلدلت دارد و انتظار طولانی برای تعدیل قیمت خودرو سبب شده است بازار خودرو با رکودی عمیق و دامنه دار روبرو شود.

 نبود نقدینگی در دست مردم به دلیل سرمایه گذاری های سنگین سال گذشته نیز دلیل دیگر این رکود از سوی کارشناسان اقتصادی اعلام شده است چرا که رشد بی محابای تورم موجبات ورود سرمایه به بازارهای مختلف را فراهم کرده بود.

 پراید در حالی هنوز در محدوده ۴۶ تا ۴۷ میلیون تومان قیمت خورده است که خبرها حکایت از توقف خط تولید پراید در پایان سال جاری دارد. به نظر می رسد این خودرو در پایان سال ۱۳۹۸ با خط تولید خودرو در ایران خداحافظی خواهد کرد.

۲۲۳۲۲۳

«پاتریک کلایورت»؛ تقدیم به کسانی که از فوتبال نفرت دارند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایش «پاتریک کلایورت» به نویسندگی احسان ناجی و علی‌رضا قاسمی و کارگردانی سحر پرتوی‌کیان، این روزها در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه است. 

در این نمایش کمدی، مریم جعفری، حامد شریفی، امین عیدمحمدی و پوریا عبدی بازی می‌کنند. «پاتریک کلایورت»، داستان دو دزد را روایت می‌کند که برای دزدیدن مجسمه‌ای ارزشمند راهی کلیسای نوتردام می‌شوند و آنجا با پاتریک روبه‌رو می‌شوند که قصد دارد خود را به تمرینات تیم فوتبال آژاکس آمستردام برساند ولی گیر افتاده است و …

در تبلیغات «پاتریک کلایورت»، این نمایش، هم به عاشقان فوتبال و هم به کسانی که از این ورزش نفرت دارند، تقدیم شده است. 

۵۷۵۷

روایتی از دیدار امام خمینی(ره) با خانواده امام موسی صدر در شهریور ۵۹/ من آقای صدر را بزرگ کرده‌ام و فضایلش را می‌دانم

لیبی‌ ادعا کرد که‌ وی سوار هواپیمایی‌ شد که‌ قرار بود عازم‌ ایتالیا شود و به‌ آن‌ کشور عزیمت‌ کند، اما دولت‌ ایتالیا اعلام‌ کرد که‌ امام‌ موسی‌ صدر وارد این‌ کشور نشده‌ است‌. دلایل‌ امر هر چه‌ بود، امام‌ موسی‌ صدر از صحنه‌ سیاسی‌ لبنان‌ حذف‌ شد و طایفه‌ شیعه‌ رهبری‌ توانمند را از دست‌ داد. 

امام خمینی در دومین سالگرد ناپدید شدن امام موسی صدر در دیداری که روز ششم شهریور ۱۳۵۹ با خانواده وی داشتند، خدمت کردن و زجر کشیدن در راه هدف را افتخاری دانسته و بیان داشتند که ملیت در اسلام مطرح نیست. همچنین اظهار داشتند:

«آن چیزی که همه مطالب را آسان می کند این است که ما و ملت ما و آقای صدر – سلمه الله تعالی – به دنبال مکتب، یک گرفتاری پیدا کردیم. وقتی که مسأله، مسئله وظیفه است، وظیفه ما این است که برای اسلام خدمت بکنیم و در این وظیفه، اگر هر مقداری که موفق به اجرای آن اموری که در نظر داریم بشویم، این یک خیری است فوق اصل خیر و اگر موفق نشویم، اصل خیرش که عبارت از این است که ما در راه خدمت به اسلام و مکتب هستیم، آن جایی نمی رود. آقای صدر را، که من سالهای طولانی دیده ام، بلکه باید بگویم من بزرگ کردم ایشان را، من فضایلشان را می دانم و خدمتهایی هم که بعد از آنکه به لبنان رفته اند کرده اند، آن را هم می دانم و آنچه که لبنان احتیاج به ایشان دارد، باز آن را هم می دانم. من امیدوارم که ان شاء الله، ایشان برگردند به محل خودشان و مسلمین آنجا از ایشان استفاده کنند. همین حالا هم که ایشان می گویید، که شواهد داریم که در لیبی هستند، همین امر، در راه خدمت به مکتب و خدمت به اسلام است. این هم برای ایشان عبادت نوشته می شود. برای ماها هم این اموری که واقع می شود، باید سهل باشد، از باب اینکه در راه اسلام است.

ما مطلعیم که اولیای اسلام، که در رأس آنها رسول خداست، آن قدر زحمت کشیدند، تمام مدت عمرش را پیغمبر در زحمت و تعب بوده است و بعد از او هم ائمه ما همین طور بوده اند که یک روز خوش- به اصطلاح مادیین- نداشتند، گرچه همه خوش بودند به یک راه- به اصطلاح عرفا و اسلام شناس ها- در هر صورت، این یک شیوه ای بوده است که از اول، اولیای اسلام داشتند و در راه هدف خودشان حبس رفته اند و کشته شده اند و زجر کشیده اند. آقای صدر حالا دو سال است که در حبس هستند، لکن جد ایشان هفت سال می گویند مسلم بوده، احتمال چهارده سال هم هست.

این یک راهی بوده است که همه اولیای خدا، نه فقط آنهایی که در زمان اسلام بودند، قبل از اسلام هم انبیا و اولیایی که بودند، راهشان همین بوده. این طور نبوده است که آنها در رفاه مادی باشند و در – عرض کنم – کارهای چه. وقتی که تاریخ انبیا را ملاحظه کنید، می بینید که سرتاسر تاریخ انبیا مجاهده و زحمت و تعب بوده است، لکن آنها خوش بودند به اینکه در خدمت آن هدفی که دارند بودند و این، هم مایه افتخار شماست و [هم ] خانواده آقای صدر که یک فرد لایقی که خدمت می کرد، در راه خدمت گرفتاری ای پیدا کرده است. من امیدوارم که این گرفتاری آمدش زود سر بیاید و من دعای به ایشان می کنم و خواهم کرد و امیدوارم که زودتر ان شاء الله، ایشان خلاص بشوند و برگردند.

قضیه لبنان و ایران و اینها شما می دانید که اینها قضایای مختلفی نیستند. مسلمانها هر جا هستند، باید با هم باشند. آن چیزی که رنج است برای یک طایفه ای، برای طایفه دیگر هم همان مسأله و رنج باشد، مسائلشان جدا نباید باشد. اینکه ما ایرانی هستیم و آنها لبنانی هستند یا جای دیگری هستند، در اسلام مطرح نیست. اسلام همه افرادی که ایمان به خدا آورده اند، همه آنها را برادر می داند و حساب جداگانه ندارد که حسابی برای عرب باز کرده باشد، یک حسابی برای عجم باز کرده باشد، یک حسابی برای ایران باز کرده باشد و یک حسابی برای کجا. حسابها، این حسابهایی که پیش مردم مادی که مطرح است، که ما ایرانی هستیم و برای ایران باید چه بکنیم، و آنی که [عراقی است ]، بگوید ما عراقی هستیم و برای چه، این حسابها در اسلام نیست. اسلام می خواهد که همه دنیا یک عائله باشد و یک حکومت در همه دنیا، آن هم حکومت عدل برقرار باشد و همه افراد، افراد همان عائله باشند. و لهذا، ما مکرر این معنا را گفته ایم که این قضیه ای که شاید صحبتش در همه جا هست که ملت ایران – مثلًا – جدا، ملت عراق جدا، هر کدام یک عصبیتی برای او داشته باشند و حتی به اسلام کار نداشته باشند، به ملت و به ملیت کار داشته باشند، این یک امر بی اساسی است در اسلام، بلکه مُضاد با اسلام است.

اسلام در عین حالی که وطن را – آنجایی که زادگاه است – احترام می گذارد، لکن مقابل اسلام قرار نمی دهد. اساس، اسلام است. اینها دیگر بقیه اش فرعند. و اساس آنهایی که مکتبی هستند خدمت به اسلام است. این خدمت اگر در لبنان باشد خدمت است، اگر در ایران باشد خدمت است. اگر در هر جا، اگر در حبس هم باشد خدمت است، اگر بیرون هم باشد خدمت است. ایشان الآن هم در خدمت است. برای اینکه وقتی در راه اسلام یک کسی این مصایب را دید- که نباید اسمش را مصایب گذاشت- وقتی در راه اسلام باشد، همه چیز آسان می شود؛ هَین می شود.

شما می بینید که حتی این جوانهایی که الآن در اینجا و در لبنان و اینها مشغول خدمت هستند، چه روحیه هایی دارند. همین دیروز یک جوانی آمده بود اینجا می خواست یک زنی را عقد کند. بعد از اینکه صحبت از مِهر شد، آن زن گفت که مهر من را این قرار بدهد که به مکه من را ببرد. آن جوان می گفت که من زنده نیستم تا تو را به مکه ببرم، من شهید می شوم. بالاخره با مدتی صحبت، ما راضی اش کردیم به اینکه نه، ان شاء الله، شما هستید و خدمت می کنید. این یک روحیه خیلی خوبی است که در جوانها پیدا شده است و امیدوارم که در همه ما این روحیه ها پیدا بشود؛ آن روحیه مکتبی، توجه به مکتب، نه توجه به امور دیگر.

من از خدای تبارک و تعالی مسألت می کنم که ما را و شما را دلخوش کند به اینکه ایشان برگردند پیش ما و به خدمت خودشان ادامه بدهند. ان شاء الله، خداوند به همه عائله ایشان در این فراق صبر بدهد و چشم همه را به وجود ایشان ان شاء الله، روشن کند تا ایشان برگردند و به خدمت به مکتب موفق بشوند و شیعه های لبنان هم از وجود ایشان استفاده بکنند، بلکه همه مسلمانها، ان شاء الله.

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

(صحیفه امام؛ ج ۱۳، ص: ۱۶۶- ۱۶۹)

۲۱۷۲۱۷

درخشش و گلزنی دوباره مهرداد محمدی در شب شکست آوس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در جریان هفته چهارم رقابت های لیگ پرتغال تیم فوتبال دپورتیوو آوس به مصاف تیم فامالیکائو رفت و در نهایت ٣-٢ مقابل این تیم شکست خورد. در این بازی مهرداد محمدی، لژیونر ایرانی آوس باز هم برای این تیم گلزنی کرد. این سومین گل مهرداد در چهارمین بازی برای آوس بود. تیم آوس از ٤ بازی خودش در این فصل لیگ پرتغال ٣ امتیاز کسب کرده.

43257

وریا غفوری: فعلا روی دور بدبیاری هستیم

روزنامه خبرورزشی نوشت: وریا غفوری پس از تساوی تیمش مقابل فولاد درباره اتفاقاتی که در این دیدار رخ داد با ما به گفت‌وگو نشست.

از عملکرد استقلال رضایت دارید؟
در چنین شرایطی که تیم‌تان در دقیقه ۵ و ۶ وقت‌های تلف شده بازی برده را با تساوی عوض می‌کند دیگر حرفی نمی‌توان زد.

چه شد که گل خوردید؟
اصلاً نمی‌توان تقصیر را گردن کسی انداخت. نه کسی کوتاهی انجام داد و نه مسائل مانند بی‌تجربگی در این گل مؤثر بودند. روی یک شلوغی گل خوردیم. فکر کنم وقت‌های تلف شده هم تمام شده بود که دروازه‌مان باز شد. باز هم شرمنده هواداران شدیم.

فولاد را چطور دیدید؟
با همه احترامی که برای تیم فولاد قائل هستم ولی باید بگویم که در طول بازی به ویژه نیمه دوم ابتکار عمل در اختیار تیم ما بود و موقعیت‌های خوبی هم داشتیم که اگر کمی دقت می‌کردیم می‌توانستیم بیش از یک گل بزنیم.

فکر می‌کنید بازی ۵ دقیقه وقت تلف شده داشت؟
همه از حسینی و مصدومیتش در حین بازی حرف می‌زنند ولی فکر نمی‌کنم سید بیشتر از ۱۰، ۱۵ ثانیه روی زمین بود و بلافاصله بلند شد. قطعاً کارشناسان اهل فن در این ارتباط بهتر می‌توانند اظهار نظر کنند.

چرا در دو دیدار متوالی بعد از دقیقه ۵+۹۰ گل می‌خورید؟
خیلی بدشانسیم. اصلاً نمی‌توانم بگویم چقدر ولی فعلاً روی دور بدبیاری هستیم، اما قطعاً دست از تلاش نمی‌کشیم و اینقدر خوب کار می‌کنیم که بتوانیم در حد تیم و نام استقلال نتیجه بگیرم.

مشکل استراماچونی چیست که این‌قدر عصبانی است و در نشستن خبری هم نیامد؟
مسائل این‌چنینی در حیطه اختیارات من نیست درباره‌اش حرفی بزنم ولی قطعاً هرچه هست مربوط به مسائل داخلی استقلال است. همه باشگاه‌ها از این دست مسائل درون خانوادگی دارند. قطعاً همه سعی خواهیم کرد وضعیت هر هفته بهتر شود. ما بازی به بازی بهتر می‌شویم و در این دیدار هم از بازی در تبریز بهتر بودیم.

این ویدیو را هم از دست ندهید: تینا آخوندتبار مجبور شد موهای سرش را از ته بتراشد!

43503

پای نفت به جنگ تجاری باز شد

به گزارش خبرآنلاین به نقل از راشاتودی، یک سال از آغاز جنگ تجاری چین و آمریکا می گذرد و تا این هفته ای که گذشت چین از افزایش تعرفه نفت خام آمریکا امتناع کرده بود و در پاسخ به حملات ترامپ تعرفه سایر کالاهای وارداتی را افزایش داده بود.

در هفته گذشته سرانجام نفت خام امریکا هدف حمله چین قرار گرفت؛ این اقدام چین برای اقتصاد امریکا چه سرنوشتی را رقم خواهد زد؟

از تشدید جنگ تجاری چین و امریکا یک سال است که می گذارد از آن زمان تاکنون تجار چینی و پالایشگاه های چین از روزی می ترسند که تعرفه واردات نفت خام آمریکا توسط چین افزایش پیدا کند.

چین روز جمعه اعلام کرد که تعرفه کالاهای آمریکایی به ارزش ۷۵ میلیارد دلار از جمله نفت خام را در دو نوبت از اول سپتامبر و ۱۵ دسامبر اعمال می کند.

چین ۵ درصد تعرفه واردات نفت آمریکا را افزایش داده است که از یکشنبه آینده اعمال خواهد شد و این درحالی است که چندین نفتکش در حال انتقال نفت خام به چین هستند . برخی از این نفتکش ها قبل از زمان اعمال تعرفه ها به بندر چین خواهند رسید و برخی دیگر پس از اعمال تعرفه ها.

تا به امروز یک سال است که خریداران چینی از ترس گران شدن نفت آمریکا به خاطر افزایش تعرفه ها نسبت به خریدن آن بی میل هستند و خیلی از خریداران چینی این نفت خام با داشتن مقصد دوم انتقال محموله ها خطرات گران شدن آن را کاهش داده اند.

پیش بینی کارشناسان در ماه گذشته بر این مبنی بود که واردات نفت خام آمریکا به چین در این ماه به حداکثر خود از زمان آغاز جنگ تجاری برسد چراکه بسیاری از تجار چینی و پالایشگاه های چین می خواهند قبل از اعمال تعرفه ها نفت را وارد کشور کنند.

در حال حاضر یکی از بزرگترین واردکنندگان نفت خام امریکا به چین “سینوپک” به دنبال عملی کردن برنامهای برای جلوگیری از ضررهای این اقدام است چراکه این کمپانی یک قرارداد عظیم با صادر کننده نفت خام آمریکا دارد که بر مبنی آن قرار است چهار محموله به اندازه ۲ میلیون بشکه نفت خام به چین وارد کند و در صورت افزایش تعرفه های نفت خام امریکا ارزش این بشکه ها ۳ دلار بیشتر خواهد شد و ضرر هنگفتی به سینوپک خواهد زد.

منابعی به رویترز گفتند که سینوپک قصد دارد نوعی معافیت مالیاتی را بر روی واردات نفت خام ایالات متحده اعمال کند. به گفته کارشناسان، چین پس از واردات کمی بیشتر در ماه ژوئیه و احتمالاً اوت ، واردات نفت خام خود را پس از آغاز ماه سپتامبر دوباره کاهش می دهد و تعرفه ها اعمال خواهند شد و امکان دارد چین پس از اعمال تعرفه ها واردات نفت خود را به کم ترین میزانی که تاکنون بوده است کاهش دهد و همچنین به تبع نرخ خرید نفت را نیز بسیار پایین بیاورد.

به طور کلی تا قبل از اعمال تعرفه های چین برروی نفت خام آمریکا پیش بینی می شده است که صادرات آن تا پایان سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۱۰۰ هزار بشکه افزایش پیدا کند و حال با وضع تعرفه ها باید تا زمان اعمال آن ها صبر کرد و دید چه بر سر صنعت نفتی امریکا خواهد آمد.

۲۲۶۲۲۷

کمک رسانی بهتر به سیل‌زدگان، مورد تاکید قوه قضاییه است

 عباس مسجدی آرانی شنبه شب در دیدار با استاندار گلستان در گرگان اظهار داشت: دستگاه قضایی در کنار دیگر نهادها خود را متعهد به رفع مشکلات آسیب دیدگان از این حادثه قهری می داند.

باران شدید اواخر اسفند ۹۷ و سیلاب فروردین ماه ۹۸ خسارت سنگین به استان های گلستان،  مازندران، خوزستان، لرستان، خراسان شمالی و رضوی و فارس وارد کرد.

رییس سازمان پزشکی قانونی همچنین گفت: در کنار آسیب های فراوان سیل، نمایش وحدت مردم و مسوولان در کمک رسانی به سیلزدگان، از جمله آثار مثبت این سیلاب بود.

مسجدی آرانی همچنین به اهمیت سازمان پزشکی قانونی در ارایه خدمات به مردم اشاره و گفت: خدمات این سازمان به صورت تخصصی و نظر کارشناسی و مشورتی به دستگاه قضایی ارایه می شود که توسعه آن نیازمند حمایت و کمک دیگر دستگاه ها است.

وی افزود: برای حل مشکلات تلاش می شود از ظرفیت ملی و استانی در ارایه خدمات هرچه بهتر توسط این سازمان در استان ها استفاده شود.

رییس سازمان پزشکی قانونی وعده داد  که در تجهیز ساختمان های پزشکی قانونی استان گلستان کمک کند.

استاندار گلستان نیز با اشاره به فعالیت های دستگاه های استان در حل مسایل و مشکلات سیلزدگان و پیگیری اجرای طرح های پیشگیرانه از جاری شدن سیلاب، خواستار همکاری بیشتر دستگاه قضایی با دستگاه های اجرایی و خدمات استان در ارایه خدمات به سیلزدگان شد. 

هادی حق شناس همچنین به حمایت بیشتر از اداره کل پزشکی استان به عنوان دستگاه تخصصی تاکید کرد و افزود: سازمان پزشکی قانونی در تخصیص اعتبار برای تجهیز ساختمان کمک کند.

حسین زارعی مدیرکل پزشکی قانونی گلستان نیز گزارشی از وضعیت این اداره کل ارایه کرد و گفت: اکنون این اداره کل با هشت مرکز فعال در کردکوی، بندر ترکمن، گرگان، علی آباد، آزادشهر، مینودشت، کلاله و گنبدکاووس، به پرونده های ارجاعی مراجع قضایی پاسخ  می دهد.

وی در خصوص طرح های عمرانی این اداره کل افزود: پنج شهرستان از سال ۹۴ برای اجرای طرح های عمرانی هدف گذاری شده که شامل کلاله، گنبدکاووس، آزادشهر، کردکوی و گرگان است.

به گفته وی اکنون طرح عمرانی در گنبدکاووس دارای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و در صورت تامین اعتبار امسال بهره برداری می شود.

وی افزود: طرح های عمرانی در آزادشهر و کردکوی در مرحله ایجاد ستون و سقف بوده و در گرگان هم جانمایی زمین آن انجام شده است. 

رییس سازمان پزشکی قانونی عصر شنبه زمینی وارد گرگان مرکز گلستان شد و قرار است فردا یکشنبه چند طرح از جمله ساختمان پزشکی قانونی در کلاله را افتتاح و علاوه بر سرکشی از طرح های در دست ساخت،  در نشست شورای قضایی استان شرکت کند.

استان گلستان با یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت در شمال کشور قرار دارد.