طرحی جذاب از 10 بازیکن برتر فوتبال جهان/عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ساعتی پیش فیفا اسامی 10 کاندیدای دریافت جایزه a best را اعلام کرد و حالا رسانه های خارجی با انتشار طرحی زیبا از این 10 بازیکن که برای بردن این جایزه رقابت خواهند کرد،به استقبال این لیست رفته اند.

254 251

گزارش خزانه‌داری آمریکا درباره جریمه گروه‌هایی که تحریم‌های واشنگتن را نقض کردند

 «سیگال مندلکر»، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی این کشور روز چهارشنبه گفت دولت این کشور از زمان آغاز به کار ۱۹۰ دور تحریم‌ علیه کشورها، گروه‌ها و اشخاص مختلف اعمال کرده است. 

معاون خزانه‌داری آمریکا که در اندیشکده «مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی» صحبت می‌کرد خاطرنشان کرد این حریم‌ها علیه بیش از ۲۶۰۰ فرد، شرکت، کشتی و هواپیما اعمال شده‌اند. او گفت: «از زمان آغاز به کار این دولت، ۱۹۰ دور تحریم اعمال کرده‌ایم که بیش از ۲۶۰۰ فرد، شرکت، کشتی و هواپیما را هدف قرار داده‌اند.»

این مقام آمریکایی در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد وزارت خزانه‌داری آمریکا فقط در سال جاری بیش از ۱.۳ میلیارد دلار جریمه در ارتباط با تحریم‌ها علیه کسانی که به نقض تحریم‌ها متهم شده‌اند اعمال کرده است. 

مندلکر در ادامه به بیان دستاوردهای ادعایی تحریم‌ها پرداخته و مدعی شده که اعمال آنها می‌تواند به امن‌تر شدن آمریکا کمک کند. او گفت: «تحریم‌ها به ندرت به تنهایی پاسخ کاملی برای تهدیدها در زمینه امنیت ملی یا مسائل حقوق بشر یا بحران‌های فساد به شمار می‌روند، اما هر بار ما از این ابزارها برای مختل کردن گردش پول‌ توسط بازیگران بد استفاده می‌کنیم کشورمان را امن‌تر می‌کنیم.»

در حالی که دولت سوریه در ۸ سال گذشته درگیر جنگ با شبه‌نظامیان افراطی و گروه‌های تروریستی بوده، مندلکر مدعی شده تحریم‌ها توانسته‌اند دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه را از سوخت لازم برای استفاده در هواپیماها و تانک‌های ارتش سوریه محروم کنند. او ادعا کرد: «از جمله اثرات تحریم‌ها، سوخت کمتر برای تانک‌ها و هواپیماهای بشار اسد بوده که در اقدامی غم‌انگیز غیرنظامیان در سوریه را به قتل رسانده‌اند.»

مندلکر در ادامه توضیحات خود درباره دستاوردهای ادعایی تحریم‌های آمریکا به مسئله ایران اشاره کرد و با توصیف این کشور به عنوان «بزرگترین حامی تروریسم» گفت تحریم‌ها توانسته‌اند تهران را از میلیاردها دلار محروم کنند. او همچنین ادعا کرد دولت آمریکا از طریق تحریم توانسته منابع مالی حزب‌الله لبنان را محدود کند. 

ادعاهای این مقام آمریکایی در حالی مطرح شد که در ماه‌های گذشته برخی از کارشناسان مشهور مسائل تحریمی هشدار داده‌اند نحوه استفاده دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از تحریم‌ها می‌تواند به از بین رفتن سیطره دلار بر بازارهای مالی دنیا که از قبل آغاز شده بود پایان دهد.   

به گفته این دسته از کارشناسان، تحریم‌ها هنگامی می‌توانند بیشترین کارآمدی را داشته باشند که به صورت هدفمند و در چارچوب راهبردهای مشخص و از قبل اعلام‌شده به کار گرفته شوند، شرایط رفع آنها مشخص باشد، به تغییر یک یا چند رفتار خاص گره زده شوند و از حمایت‌های بین‌المللی برخوردار باشند. دولت ترامپ از نگاه این گروه از کارشناسان متهم است از تحریم‌ها به صورت یکجانبه، بدون در نظر داشتن راهبردی خاص و صرفاً برای فشار علیه گروه‌ها و کشورهای مختلف استفاده کرده است. 

«ریچارد نفیو»، از مقام‌های سابق آمریکا که از او به عنوان یکی از معماران شبکه تحریم‌ها علیه ایران یاد می‌شود از جمله کارشناسانی است که هشدار داده این نوع استفاده دولت ترامپ ممکن است حتی متحدان آمریکا را به یافتن روش‌هایی برای کاستن از سلطه نظام مالی آمریکا در دنیا و تلاش برای تضعیف نظام تحریم‌ها ترغیب کند.

310311

کوشنر با پادشاه اردن دیدار کرد

 «جرد کوشنر»، داماد و مشاور ویژه رئیس جمهوری آمریکا در مذاکرات سازش تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) وارد «أمان»، پایتخت اردن شد و مورد استقبال «عبدالله دوم»، پادشاه این کشور قرار گرفت.

خبرگزاری عمّون اردن گزارش داد که پادشاه این کشور طی این دیدار بر اهمیت تحقق صلح عادلانه و دائمی به گونه‌ای که تشکیل دولت مستقل فلسطین را در مرزهای ۱۹۶۷ و به پایتختی قدس شرقی تضمین کند، تأکید کرد.

عبدالله دوم گفته است که دولت فلسطین باید بتواند در کنار دولت رژیم صهیونیستی در امنیت و صلح زندگی کند.

بر اساس این گزارش، در این دیدار «ایمن الصفدی»، وزیر خارجه اردن، «بشر الخصاونه»، مشاور پادشاه اردن در امور ارتباطات و هماهنگی و «جیسون گرینبلات»، مشاور ترامپ و فرستاده ویژه او در مذاکرات و گفت‌وگوهای بین‌المللی و هیأت همراه وی حضور داشتند.

سفر دوره‌ای کوشنر به منطقه از صبح امروز آغاز شده و قرار است او علاوه بر اردن، به فلسطین اشغالی، مصر، قطر، عربستان سعودی، امارات و مغرب نیز سفر کند.

منبعی در واشنگتن اخیرا به روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» رژیم صهیونیستی در باره این سفر گفته است که هدف از این سفر کوشنر آماده‌سازی شرایط جهت رونمایی از طرح معامله قرن آمریکا است.

این منبع مدعی شد که پیش‌بینی می‌شود که رؤسای عرب به نشست «کمپ دیوید» آمریکا دعوت شوند و دونالد ترامپ در این نشست طرح صلح ادعایی خود را اعلام کند. به گفته این منبع آمریکایی، «بنیامین نتانیاهو»، در این نشست حضور نخواهد داشت؛ چرا که حضور وی مانع از حضور سران عرب خواهد شد.

برخی رسانه‌ها این سفرهای کوشنر و گرینبلات را به شکست آمریکا در نشست منامه که روزهای چهارم و پنجم برگزار شد، ربط دادند و اعلام کردند که آن‌ها به دنبال، عدم موفقیت نشست مذکور، دور جدیدی از تلاش‌ها را برای موافقت سران عرب با معامله قرن شروع کرده‌اند.

طرح موسوم به «معامله قرن» که آمریکا برای پایان دادن به منازعه بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها مطرح کرده، به دنبال حذف همیشگی بازگشت آوارگان فلسطینی (مطابق آمار شش میلیون) به سرزمین خود و اسکان آن‌ها در «وطن جایگزین» یعنی کشورهای دیگر است.

به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در دولت آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به شهر قدس در این راستا انجام شده است و قرار نیست کشوری به نام فلسطین به پایتختی قدس به رسمیت شناخته شود.

310311

قائم مقام وزارت صنعت: قیمت ۱۲۹۰۰تومان برای مرغ متعادل است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی در همایش معاونین امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار موفق عمل نکرد چون هم خود متولی بخش تولید بود و هم برخی ابزارهای تنظیم بازار را در اختیار نداشت.

تهیه نقش راه را برای تنظیم بازار دنبال می‌کنیم

او با اعلام اینکه پراکندگی مسئولیت ها سبب شد تا هفته قبل دولت وظایف تنظیم بازاری را که در قانون انتزاع به وزارت جهاد سپرده شده بود دوباره به وزارت صمت بازگرداند، تصریح کرد: تهیه نقشه راه برای تنظیم بازار که از تاکیدات مقام معظم رهبری نیز هست را در این حوزه دنبال می کنیم.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با اشاره به برنامه‌های خود، افزود: در حوزه بازرگانی دو بخش داخلی و بازرگانی خارجی را دنبال می کنیم که تنظیم بازار و توسعه صادرات دو محور این برنامه ها است.

تنظیم بازار موضوعی فرابخشی است

مدرس خیابانی تنظیم بازار را موضوعی فرابخشی و مربوط به کل کشور دانست و گفت: تامین معیشت مردم موضوع و مساله مهم کشور است و مشارکت حداکثری همه دستگاه ها در تنظیم بازار ضروری است.

تنظیم بازار نباید خللی در راه تولید ایجاد کند

او در خصوص اعمال سیاست های تنظیم بازاری اضافه کرد: تنطیم بازار و سیاست های آن به هیچ وجه نباید به تولید ضرر و خللی وارد کند و چرخ تولید نباید برای تنظیم بازار متوقف شود و در برخی موارد نباید با ایجاد سرکوب قیمتی به سمت تعطیلی تولید برویم.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در همین رابطه ادامه داد: برای تنظیم بازار، هم مصرف کننده و هم تولید کننده هر دو تو امان و در کنار هم در نظر گرفته شوند و ما باید هر دو را در نظر بگیریم تا آسیب نبینند.

مدرس خیابانی با اشاره به برخی قیمت گذاری‌های مصوب در ستاد تنظیم بازار، بیان کرد: قیمت مصرف کننده ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان برای مرغ، قیمتی است متعادل که نه مصرف کننده آسیب می بیند و نه تولید کننده متضرر می شود.

اطلاع رسانی از اولویت های تنظیم بازار است

او در خصوص نقش اطلاع رسانی در تنظیم بازار، گفت: اطلاع رسانی قیمت از اولویت های کاری ما در حوزه تنظیم بازار است که اپلیکیشنی برای اعلام و رصد قیمت ۱۰۰ قلم کالای مصرفی و مورد نیاز مردم در حال راه اندازی است.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در همین زمینه اضافه کرد: در تنظیم بازار، رسانه و تعامل با رسانه جهت اعتماد سازی و اطلاع رسانی درست و به موقع خیلی مهم است.

مدرس خیابانی گفت: وفور کالا و فراوانی کالا در تنظیم بازار مقدم بر قیمت است که این مورد باید لحاظ شود.

ضرورت افزایش قدرت پیش بینی برای تنظیم بهتر بازار

او ادامه داد: در تنظیم بازار ضروری است که قدرت پیش بینی خود را بالا ببریم تا افزایش قیمت ناگهانی کالاها را بتوانیم پیش بینی و مدیریت کنیم و فروشگاه های زنجیره ای یکی از جاهایی است که افزایش ناگهانی قیمت‌ها را می تواند به ما هشدار دهد تا بتوانیم سریع مدیریت کنیم.

تدوین تقویم کالایی برای رصد کالاها در فصول مختلف سال

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی همچنین بیان کرد: تقویم کالایی برای رصد کالاها در فصول و ماه های خاص سال داشته باشیم و تقویم تولید و تقویم مصرف برای رصد کالاها در زمان های خاص (مانند ماه مبارک رمضان، بازگشایی مدارس) و تقویم کالایی به تفکیک جغرافیای محل تولید کالاها را باید تدوین کنیم.

تنظیم ورود و خروج کالا، یکی از ابزارهای تنظیم بازار است

مدرس خیابانی تنظیم ورود و خروج کالا را یکی از ابزارهای تنظیم بازار معرفی کرد و گفت: استان های تولید کننده کالاها در ابتدا خود رصد کنند و کمبود کالایی اگر در استانشان اتفاق می‌افتد هشدار دهند تا بتوانیم سریع مدیریت کنیم.

نقش و جایگاه مهم اصناف در تنظیم بازار

او با اعلام اینکه تنظیم بازار بدون حضور اصناف یک شوخی است، گفت: ۳ میلیون واحد صنفی با ۷ میلیون اشتغال مستقیم ظرفیت قابل اعتنایی است و اتحادیه ها باید کار اجرایی کنند و بازرسان برای نظارت به اتاق اصناف بیاییند، کار اتحادیه ها نباید اجرایی باشد.

فشار روی مردم زیاد است/ نباید در اتاق دربسته بنشینیم

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در خصوص وضعیت معیشتی کنونی مردم نیز، تصریح کرد: فشار روی مردم زیاد است، نباید در اتاق دربسته بنشینیم، حتما تولید باید با در نظر گرفتن معیشت مردم حمایت شود.

مدرس خیابانی با اعلام اینکه صادرات در شرایط کنونی از نان شب هم واجب تر است، گفت: صادرات به تولید و اشتغال کمک می کند و باید تقویت شود و روی صادرات فوق العاده باید کار شود.

کارکرد رایزنان بازرگانی باید تقویت شود

او با بیان اینکه کارکرد رایزنان بازرگانی باید تقویت شود، ادامه داد: امسال برای صادرات به ۱۵ کشور همسایه هدف گذاری شده است که رایزنان در این کشورها باید مستقر شوند و رایزنان باید اطلاعات بازاریابی برای حضور و توسعه کالاهای صادراتی و اطلاعات وضعیت رقبای صادراتی کشورمان را رصد و پایش کنند.

ضرورت استفاده از ظرفیت بنادر و پایانه های مرزی

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با تأکید بر اینکه صادرات در حوزه استان های مرزی تقویت شود، اضافه کرد: بازارچه های مرزی باید رونق پیدا کنند، وقتی همه مسیرها را بستند نباید مسیرهایی را که خود داریم، مانند همین بازارچه های مرزی را خودمان تعطیل کنیم. همچنین از ظرفیت‌های بنادر استفاده شود، مثلاً بنادری مانند چابهار و انزلی پتاتسیل‌های خوبی دارند.

مدرس خیابانی در پایان، گفت: استفاده از فناوری های نوین و هوشمند در بازرسی و نظارت بر بازار باید در دستور کار قرار بگیرد و حضور بازرسان و ناظران در بازار برای رصد و پایش قیمت ها، باید منطبق بر سامانه های هوشمند و it باشد.

۲۲۶۲۳۱

بحرین در بیانیه‌ای ادعاهای واهی علیه ایران مطرح کرد

 وزارت خارجه بحرین اعلام کرد که این کشور امروز (چهارشنبه) میزبان نشست امنیتی به منظور «تأمین امنیت گذرگاه‌های تجاری و انرژی و آزادی کشتی‌رانی بین‌المللی» در آب‌های خلیج فارس است.

به گزارش شبکه «اسکای‌نیوز عربی»، وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای که به این منظور منتشر کرده، ایران را به انجام اقدامات خصمانه و غیر قابل قبول در منطقه متهم کرده است.

وزارت خارجه بحرین مدعی شد که نشست مذکور، مهم و بین‌المللی بوده و به دنبال «بررسی اوضاع کنونی منطقه و راه‌های تقویت همکاری بین‌المللی و هماهنگی و مشورت جهت مقابله با [اقدامات] تجاوزکارانه و غیرقابل قبول است؛ اقداماتی که ایران و گروه‌های تروریست وابسته به آن انجام می‌دهند».

منامه ادعا کرده است که این اقدامات ایران، به امنیت کشتی‌رانی بین‌المللی در آب‌های خلیج فارس و تنگه هرمز و ثبات همه منطقه و جهان آسیب می‌زند.

خالد بن احمد، وزیر خارجه بحرین در این باره گفته است که برگزاری نشست مذکور در راستای تأکید بر آنچه که وی آن را نقش تأثیرگذار بحرین در این زمینه است، صورت می‌گیرد.

او گفته است که چالش‌ها و تهدیدات امنیت منطقه در مقطع فعلی می‌طلبد که همه تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی یکپارچه و منسجم شود.

نشست امروز بحرین نیز همانند نشست یک ماه پیش این کشور موسوم به «صلح برای شکوفایی» که در راستای اجرای اولین گام برای پیشبرد طرح صلح ادعایی آمریکا برای مناقشه فلسطین بود، نشست فرمایشی است و بنا به درخواست انگلیس و آمریکا برگزار می‌شود.

دولت آمریکا و انگلیس اخیرا به دنبال توقیف نفتکش متخلف انگلیسی در نزدیکی تنگه هرمز، پیشنهاد داده‌اند که برای حمایت از کشتی‌ها و کشتی‌رانی در منطقه ائتلاف نظامی دریایی ایجاد شود.

شبکه العربیه در این ارتباط گزارش داد که انگلیس از نمایندگان نظامی آمریکا، فرانسه و برخی کشورهای اروپایی دیگر خواسته است در نشست امروز منامه بحرین شرکت کنند.

این شبکه به نقل از روزنامه «گاردین» نوشت که لندن به دنبال ایجاد پلی بین ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی دیگر از جمله آلمان است ولی برلین مخالف مشارکت در مأموریتی است که واشنگتن رهبری آن را برعهده دارد.

برلین از دیروز به این سو، دو بار از طریق سخنگوی دولت و وزارت خارجه آلمان هرگونه مشارکت خود با آمریکا در ائتلاف نظامی دریایی را رد کرده است.

این مخالفت آلمان در واکنش به بیانیه سفارت آمریکا در برلین بود که دیروز گفته بود واشنگتن رسماً از آلمان خواسته، در کنار فرانسه و انگلیس به این ائتلاف که هدف از آن، «ایمن‌سازی تنگه هرمز و مقابله با اقدامات ستیزه‌جویانه ایران» است، ملحق شود.

23310311

کشف یک انبار کتاب قاچاق در خیابان فخررازی


Nastooh Saba Newsroomطراحی و تولید: نستوه

سوغات استراماچونی از ایتالیا به تهران می‌آید؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پس از جدایی آیاندا پاتوسی استقلالی ها سخت در تلاشند تا بتوانند با خرید یک هافبک بازیساز خارجی جای خالی او را پر کنند. در همین خصوص آندره آ استراماچونی در نظر دارد تا مانوئل پوکیارلی، هافبک ایتالیایی را به تهران بیاورد و از این بازیکن در ترکیب استقلال استفاده کند.

پوکیارلی که با نظر استراماچونی به باشگاه استقلال معرفی شده است در صورت توافق های مالی به تهران می آید تا در لیگ نوزدهم برای استقلال به میدان برود. البته گفته می شود رقم پیشنهادی این بازیکن در حال حاضر با رقم مورد نظر استقلال فاصله دارد و مسئولان استقلال به دنبال این هستند تا این رقم را پایین بیاورند تا بتوانند بازیکن مورد نظر سرمربی خود را جذب کنند.

254 251

صیادمنش مقابل رئال هم فیکس نیست

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم فوتبال فنرباغچه ترکیه که اللهیار صیادمنش،پدیده 18 ساله فوتبال ایران را در بین نفرات خود دارد، امشب از ساعت 20:30 دقیقه در دیدار رده بندی رقابت های آئودی کاپ به مصاف تیم رئال مادرید خواهد رفت.

صیادمنش که شب گذشته در دیدار تیمش مقابل بایرن مونیخ بازی را از روی نیمکت آغاز کرد، امشب هم در ترکیب ثابت تیمش قرار ندارد. صیادمنش در باخت 6-1 تیمش مقابل بایرن از دقیقه 67 وارد زمین مسابقه شد و این احتمال وجود دارد که او امشب هم به عنوان یار ذخیره در نیمه دوم وارد زمین شود و فرصت بازی مقابل پر افتخار ترین تیم اروپا را به دست آورد.

254 251

انتظار بیش از ۱۳ میلیون جوان برای «ازدواج»

 مریم خزعلی، نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای اجتماعی زنان با بیان اینکه شورای زنان مسئول تدوین سیاست‌های کلی خانواده بوده است که تصویب آن به اتمام رسیده اما وظیفه این شورا به پایان نرسیده و باید دائما برای اجرای آن نظارت کند تا شاهد تحقق عینی آن در جامعه باشیم، گفت: در همین راستا در معاونت امور زنان ریاست جمهوری “ستاد ملی زن و خانواده ” ایجاد شد تا با همکاری و همفکری سه قوه، تمام سیاست‌ها و قوانینی که مربوط به زن و خانواده است را به صورت اجرایی در برنامه ۵ ساله و بودجه سنواتی با اعتبار مشخص وارد کند. این نهاد باید گزارش عملکرد خود را هر شش ماه یک بار به مجلس شورای اسلامی و پس از آن به شورای انقلاب فرهنگی ارائه دهد.

او در پاسخ به این سوال که نقش شورای اجتماعی زنان برای تحقق سیاست‌های خانواده چیست؟ بیان کرد: این شورا موظف است پس از اجرای موارد ۱۶ گانه این سیاست‌ها بر کیفیت آن نظارت کند و تحقق آن را بررسی کند. به عنوان مثال بند چهار بر ایجاد نهضت فراگیر برای ترویج و تسهیل ازدواج موفق و آسان برای همه افرادی که در شرایط ازدواج هستند و همچنین نفی تجرد تاکید دارد. متاسفانه آمارها نشان می‌دهند که کار اجرایی خوب و فراگیر در این حوزه صورت نگرفته است البته فعالیت‌های خوبی در برخی از مناطق کشور مانند استان اصفهان صورت گرفته است اما در حالت کلی روند اجرای سیاست‌ها مطلوب نیست.

به گفته او آموزش و پرورش و آموزش عالی برای کاهش سن ازدواج برنامه آموزشی نداشته‌اند و وزارت ورزش و جوانان در بحث تسهیلات به درستی عمل نکرده است در حالی که در مجلس اعتبار و اختیارات لازم به این نهادها داده شده است.

این عضو شورای زنان که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، ادامه داد: متاسفانه بر اساس آمار ثبت احوال در حال حاضر بیش از ۱۳ میلیون نفر در سن و انتظار ازدواج قرار دارند. تعداد دختران بین ۱۵ تا ۳۰ و پسران بین ۲۰ تا ۳۵ که در سن ازدواج هستند، حدود ۹ میلیون و ۷۶۹ هزار است. همچنین در سنین بین ۳۰ تا ۵۰ برای زنان و ۳۵ تا ۵۵ برای مردان، یک میلیون و ۷۱۰ هزار نفر در انتظار ازدواج هستند.

همچنین در بخش دیگری از این برنامه دکتر عالیه شکربیگی در پاسخ به این سوال که سیاست‌های کلی خانواده شامل چه مواردی است و در حال حاضر در چه وضعیتی قرار دارد؟ افزود: نهاد خانواده یک واحد بنیادی و سنگ بنای جامعه اسلامی و ایرانی است و کانون تعالی، رشد و بالندگی انسان‌هاست. مقام معظم رهبری با توجه به این حساسیت این سیاست‌ها را در قالب ۱۶ بند به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه دادند.

او تاکید کرد: مفاد این سند نشان‌دهنده توجه عمیق و موشکافانه رهبری به نهاد خانواده است. به عنوان مثال ارتقای سرمایه اجتماعی که در این سیاست‌ها مطرح شده کلیه تعاملات، ارتباطات، همدلی و مشارکتی که برای حیات نهاد خانواده لازم است را در بر می‌گیرد. تحکیم و ترویج مودت در نهاد خانواده و ایجاد جامعه‌ای خانواده محور از مهمترین مفاد این سیاست‌هاست.

این جامعه‌شناس افزود: این ۱۶ ماده تمامیت مسائل خانواده را از ساختار تا عاملیت، از فرم تا محتوا، از روابطی که نهاده خانواده با اجتماع دارد و بالعکس در بر می‌گیرد. این سند پس از تصویب به معاونت زنان ریاست جمهوری ابلاغ شد، این نهاد تلاش می‌کند برای هریک از بندهای آن راهکارهای اجرایی و تعامل با نهادهای مرتبط با موضوع را در دستور کار قرار دهد.

بنابر اظهارات شکربیگی بر اساس سیاست‌های ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاونت زنان ریاست جمهوری به عنوان یک دستگاه نظارتی برعملکرد دیگر دستگاه‌های مرتبط با مفاد این سند هستند که بر اساس تقسیم کار صورت گرفته موظف به اجرا هستند و در واقع مجری سازمان‌ها هستند که سیاست ها به آن ابلاغ شده است، بنابراین سازمان‌های درگیر با این سیاست‌ها نتوانسته‌اند به درستی عمل کنند.

مدیر گروه علمی تخصصی خانواده انجمن جامعه‌شناسی ایران ادامه داد: معاونت زنان بارها با سازمان‌های مرتبط به ازدواج و جوانان جلسه برگزار کرده است و آنچه که در این نشست‌ها به دست آمد این بود که سازمان‌های مختلف که با این حوزه ارتباط دارند به دلیل ابهام در سیاست‌های خانواده نتوانستند به درستی آن را اجرا کنند.

۲۳۵۲۳۴