عراق از تلاش‌ها برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا خبر داد

 الحکیم در بیانیه ای خاطرنشان کرد که موضع عراق در خصوص بحران جاری، صریح و روشن است و اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا (در ژاپن) را مهم و دقیق می دانیم و گامی به سوی کاهش تنش در منطقه به حساب می آوریم.

310311

گروگان گرفتن حریری در ریاض با موجی از اعتراضات روبرو شد

حریری در صفحه توییتری خود نوشت: “از نشست سران عربی: حمله به عربستان و امارات را محکوم کرده و همبستگی کامل عربی را خواستاریم. “

وی افزود: تاکید می‌کنیم که لبنان تحت هیچ شرایطی از ارتباط و وابستگی عربی خود دست برنخواهد داشت.

این توییت واکنش بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی را به دنبال داشت. یکی از آنان نوشت: وابستگی عربی یا عبری؟؟ این نشست (نشست مکه) ننگ و عار است، پیش از اینکه با مهربانی و دلسوزی حملات به عربستان و امارات را محکوم کنی، باید بدانی هر روز در یمن جنایت رخ می‌دهد. چه کسی در معامله قرن حضور دارد، دشمن صهیونیستی که هر روز حریم زمینی و هوایی لبنان را نقض می‌کند. متأسفانه شما و خانواده تان در طول عمرتان دوستدار لبنان نبودید.

یک لبنانی دیگر نیز در پاسخ به توییت حریری نوشت: از بیروت مقاوم کشتار کودکان یمن، قطیف، بحرین، لیبی، سوریه، فلسطین، عراق و لبنان به دست فرزندان شیطان و بنی سعود را محکوم می‌کنیم، کسی که از طرف من صحبت می‌کند به هیچ وجه نماینده ام نیست.
کاربر دیگری نوشته است: حملات به عربستان و امارات پاسخ یمنی‌هایی است که شهرهایشان زیر بمباران بوده و زنان و کودکانشان زیر آتش هواپیماهای متجاوزان جان خود را از دست می‌دهند، از یمنی‌ها می‌خواهید به جنایت‌ها و حملاتی که به کشورشان می‌شود، چه پاسخی دهند؟

این در حالی است که نشست اضطراری سران اتحادیه عرب روز گذشته (پنجشنبه) با میزبانی عربستان سعودی در مکه برگزار شد. شرکت کنندگان در این نشست با تاکید بر حفظ هوشیاری برای پرهیز از بروز هرگونه درگیری در منطقه و کاهش تنش، بر حفظ صلح و ثبات بر مبنای احترام متقابل تاکید کردند.

حریری در این نشست با تعریف و تمجید از عربستان سعودی گفت: همبستگی عربی بُرنده ترین سلاح در دست عرب باقی می‌ماند.
منابع رسمی لبنان پیش تر اعلام کرده بودند حریری در جریان حضور در عربستان سعودی بر مواضع لبنان مبنی بر محکومیت اقدامات تروریستی و توانایی لبنان بر فائق آمدن بر چنین حملاتی که در گذشته در بیروت و مناطق متعددی از لبنان رخ داد، مرکز خواهد شد.

23310311

نماینده اصلاح‌طلب مجلس به دنبال طرحی درباره سلاح‌های هسته‌ای

«محمود صادقی» با استناد به فتوای مقام معظم رهبری درباره حرمت شرعی ساخت سلاح هسته‌ای از ارائه طرحی در این زمینه به مجلس شورای اسلامی خبر داد و توئیت کرد: باتوجه به فتوای رهبری به حرمت شرعی ساخت سلاح هسته‌ای، طرح ممنوعیت ساخت سلاح هسته‌ای را به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهم کرد.

در متن فتوای رهبری که هشتم خرداد ماه در صفحه توئیتر اخبار، پیام‌ها و بیانات رهبر انقلاب اسلامی منتشر شده، آمده است: توانایی ما هسته‌ای و علمی است و دنبال سلاح هسته‌ای هم نیستیم؛ نه به‌خاطر آمریکا، بلکه چون از نظر فقهی و شرعی حرام میدانیم. بعضی گفتند که سلاح هسته‌ای تولید کنیم ولی مصرف نکنیم. اشتباه است! چون با هزینه بالا تولید می‌کنیم ولی استفاده نمی‌کنیم و طرف هم می‌داند که ما استفاده نمی‌کنیم.

صادقی امروز در توئیتی دیگر، نوشت: قدس معبد و خاستگاه انبیا و مکانی مقدس برای همه ادیان ابراهیمی است و بیت المقدس شهر هم زیستی مسلمانان، یهودیان و مسیحیان است؛ اما صهیونیست های نژادپرست آن را به کانونی برای اشغال گری و تجاوز تبدیل کرده اند؛ تنها راه صلح، بازگشت آوارگان فلسطینی و برگزاری همه پرسی است.

۲۷۲۱۲

واکنش ایران به گزارش تازه آژانس اتمی درباره برجام

 سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، همزمان با انتشار پانزدهمین گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره راستی‌آزمایی اجرای برجام، آن را نشانه حسن نیت جمهوری اسلامی ایران برای حفظ چندجانبه گرایی در روابط بین الملل و گواهی بر پایبندی به تعهدات بین‌المللی خواند.

کاظم غریب آبادی افزود: در این گزارش همانند چهارده گزارش قبلی مدیرکل، تصریح شده است که از روز اجرای برجام، آژانس به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای از سوی ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.

وی گفت: در گزارش جدید منتشر شده از سوی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره صریحی به دستور شورایعالی امنیت ملی مبنی بر توقف برخی اقدامات ایران تحت برجام در چارچوب مواد 26 و 36 شده است. همچنین در این گزارش، از سرگیری تولید آب سنگین در مجتمع اراک از اول خرداد بعد از یک دوره دو ماهه تعمیر و نگهداری، مورد اشاره قرار گرفته است.

غریب آبادی افزود: با وجود تحولات پیرامون برجام، همکاری های بین جمهوری اسلامی ایران و آژانس در این مرحله، همچون گذشته در مسیری سازنده قرار دارد.

وی گفت: با این وجود، پرواضح است که طرف های مقابل گام های ملموس و عملی برای اجرای تعهداتشان برنداشته اند و این بدعهدی، سرنوشت برجام را به مخاطره انداخته است.

نماینده دائم کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران در برداشتن گامهای اعلام شده در تصمیم اخیر خود، مصمم و جدی است و همانگونه که مکررا اعلام شد، اجرای کامل و صادقانه تعهدات همه طرف‌ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواهان تداوم توافق هسته‌ای هستیم، اعضای باقیمانده این توافق باید بهره‌مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی فوری و مناسب و ظرف برنامه زمانی اعلام شده، تضمین کنند.

گزارش یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره اجرای برجام عصر امروز جمعه در وین منتشر شد. براساس روال کار آژانس بین المللی انرژی اتمی‏، گزارش مدیرکل 10روز تا یک هفته پیش از برگزاری نشست فصلی شورای حکام آماده و برای مطالعه در اختیار کشورهای عضو اژانس قرار می گیرد.

مربی پرسپولیس راهی کرواسی شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مارکو مربی بدنساز تیم فوتبال پرسپولیس صبح امروز راهی کرواسی شد تا به برخی از مسائل شخصی خود بپردازد. مارکو به همین دلیل در تمرین امروز پرسپولیس حضور نداشت و قرار است بعد از سپری کردن تعطیلات به ایران برگردد.

43 257

زمان رفت و برگشت پرسپولیس به اهواز مشخص شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ روز یکشنبه دیدار فینال جام حذفی در اهواز و ورزشگاه فولاد آرنا بین دو تیم پرسپولیس و داماش برگزار می شود. طبق برنامه اعلام شده کاروان تیم پرسپولیس ساعت ۱۶:۳۰ روز شنبه برای حضور در فینال جام حذفی راهی اهواز خواهد شد و بلیت برگشت پرسپولیسی‌ها برای دوشنبه ساعت ۱۱:۳۰ تهیه شده است.

43 257