مشایی در مرخصی ماند

اسفندیار رحیم مشایی که از روز یکشنبه پنجم اسفندماه  از زندان اوین به مرخصی آمده بود برای چند روز دیگر مرخصی‌اش تمدید شد. اسفندیار رحیم‌مشایی، معاون وقت احمدی نژاد در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۹۶ در حال خروج از منزل بقایی بازداشت شد.

عبدالله‌پور، وکیل مدافع اسفندیار رحیم‌مشایی در آن زمان گفته بود که احتمالاً موکلم به دلیل اقدام اخیر در خصوص آتش زدن حکم آقای بقایی دستگیر شده است.

سوم شهریورماه و ۱۱ شهریور ماه سال جاری اولین و دومین (آخرین) جلسه رسیدگی به اتهامات اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور سابق در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران چهارشنبه ۲۱ شهریور سال ۹۷ با اعلام جزئیات حکم صادره برای مشایی از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب گفت: در سه فقره عنوان اتهامی رحیم‌مشایی دایر بر اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی مطابق ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی به ۵ سال حبس، در رابطه با تبلیغ علیه نظام به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به تحمل یک سال حبس و همچنین به اتهام توهین به مقامات قضائی به سبب انجام وظیفه به شش ماه حبس محکوم شد.

وی همچنین اظهار کرد: از آنجایی که اتهامات اسفندیار رحیم‌مشایی سه فقره اتهامی بود در اجرای ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی دادگاه الزاماً باید در مورد هر یک از عناوین اتهامی حداکثر مجازات قانونی را مورد حکم قرار می‌داد. بدیهی است که با توجه به تعدد اتهامات و آرای صادره، مجازات اشد (پنج سال حبس) در صورت تأیید از ناحیه دادگاه تجدید نظر استان قابلیت اجرا را خواهد داشت.

جلسه دادگاه تجدیدنظر اسفندیار رحیم مشایی که چندی پیش از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب به پنج سال حبس محکوم شد، (چهارشنبه ۱۴ آذرماه) در شعبه ۳۶ تجدیدنظر دادگاه انقلاب برگزار شد.

6060

حذف اپلیکیشن‌های دونسخه‌ای توسط اپل

به گزارش خبرآنلاین، «تِک کرانچ» در گزارشی نوشت اپل بسیاری از اپلیکیشن‌های دو و چند نسخه‌ای را از فروشگاه خود حذف کرده است.{لینک}

بر اساس دفترچه راهنمای اپ استور و قواعد نسخه 4.3 از یک اپلیکیشن نمی‌توان چند نسخه داشت و روی اپ استور قرار داد.{لینک}

توسعه دهندگان نرم افزاری با انجام تریک و عرضه چند نسخه از اپ خود سعی کرده‌اند تا کاربران بیشتری را جذب کنند که همین امر باعث شده است تا چند نسخه‌ای در اپ استور باب شود.

هدف اصلی اپل از بستن اپلیکیشن‌ها حمله به اپ‌های مرتبط به VoIP بوده است اما ظاهرا ایجاد محدودیت صرفا به این دسته از اپلیکیشن‌ها بسنده نشده، و بسیاری دیگر از اپلیکیشن‌ها مسدود شده‌اند.

برخی از اپلیکیشن‌های حذف شده به شرح زیر است:

5656

کریمی قدوسی دوم هم پیدا شد/سکوت سوال برانگیز دادستان کل کشور در برابر دروغهای نماینده طرقبه

آنگونه که سایت مشرق نوشته، دهقان نقندر گفته است:آقایان دولتی بیش از ۲ سال است که دارند اطلاعات کشور را در اختیار بیگانگان قرار می‌دهند و از خرداد ۹۵ که دولت الزامات FATF را پذیرفته تا به امروز همه اطلاعات مالی ما را در اختیار FATF و در اصل در اختیار آمریکا و اروپا قرار داده‌اند، همه اطلاعات را داده‌اند و اقتصاد کشور را قفل کرده‌اند .
او افزوده است:اصرار اینکه برای آینده هم خودشان و هم دولت‌های آینده را ملزم کنند به اینکه اطلاعات مالی و تبادلات مالی کشور را برای آمریکا، اروپا و رژیم صهیونیستی شفاف کنند تعجب انسان را بیشتر بر می‌انگیزد.

بررسی های خبرآنلاین نشان می دهد نماینده مذکور، اکاذیب و تهمتهای بالا را بارها در کمیسیون قضایی،مصاحبه با رسانه ها و جلسات مختلف بیان داشته و تا کنون هیچ مدرکی برای ادعاهای خود ارائه نکرده است.

اطلاعات کاملا موثق خبرآنلاین حکایت از آن دارد که تا کنون اطلاعات هیچ تراکنش مالی  در اختیار اف ای تی اف قرار نگرفته است و  مهمتر اینکه در هیچ قانون و مقررات، توافقنامه و کنوانسیونی ارسال اطلاعات تراکنشهای مالی به اف ای تی اف دیده نشده است. در واقع اظهارات دهقان نقندر، تداعی ضرب المثل “خسن و خسین هر سه دختران معاویه اند”است.
آنچه جای تعجب دارد این است که با وجود چندین دستگاه اطلاعاتی و امنیتی این حجم خروج اطلاعات ،کشف نشده اما نماینده طرقبه توانسته است این جاسوسی بزرگ! را کشف نماید.

سئوال مهمتر اینکه چنانچه اظهارات این نماینده توهم نیست،چرا تا کنون آن را به  دستگاههای امنیتی و مرجع قضایی اطلاع نداده؟ و اگر اطلاع داده نتیجه رسیدگی چه بوده است؟

از مقامات قضایی و به خصوص دادستان  کل کشور نیز انتظار میرود همانگونه که پس از  اظهارات  ظریف در باره پولشویی، مهلت ده روزه برای ارسال مستندات تعیین نمود از نامبرده که در حال تبدیل شدن به “کریمی قدوسی دوم” است مستنداتش را دریافت کند.

1717

خطیر ادعای حقیقی را رد کرد/برای فرار از مجازات این حرف‌ها را زده است

روز گذشته اتفاق عجیبی در مجموعه انقلاب رخ داد و علیرضا حقیقی دروازه‌بان پیشین تیم ملی و پرسپولیس با ضربه‌ای که به صورت علی خطیر معاون ورزشی باشگاه استقلال وارد کرد، باعث شکستگی بینی او شد. خطیر شب گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفت و وی بعدازظهر امروز (پنجشنبه) از بیمارستان آتیه تهران مرخص شد.

 حقیقی امروز در چند گفت‌وگویی با رد این موضوع مدعی شده که معاون ورزشی باشگاه استقلال به پرسپولیس و مادرش توهین کرده است. علی خطیر درباره صحبت‌های امروز حقیقی گفت: ادعای ایشان منبی بر توهین به مادرشان کاملا کذب است، چرا که چنین ادبیاتی را در شأن و شخصیت خودم و باشگاه استقلال نمی‌بینم. این صحبت‌ها برای فرار از مجازات عمل ارتکاب جرم است. برعکس، شکایت بنده نسبت به ایشان علاوه بر ضرب و جرح، به دلیل توهین به مادر و خواهرم بوده و مطمئن باشید با جدیت تا اعمال مجازات قانونی، این شکایت را تعقیب خواهم کرد.

 وی افزود: اینکه بخواهند این درگیری را متصل به پرسپولیس و هواداران خوبش کنند، کذب محض است. از زمانی که در باشگاه استقلال مسئولیت گرفته‌ام، هیچ وقت مصاحبه‌ای علیه پرسپولیس و طرفدارانش انجام نداده‌ام و خیلی از مدیران و بازیکنان پرسپولیس با بنده در تماس هستند و از دوستان خوب من محسوب می‌شوند.

معاون ورزشی باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: خیلی از پیشکسوتان پرسپولیس با من تماس گرفته و به خاطر این اتفاق ابراز تأسف کرده‌ و حرکت روز گذشته ایشان را محکوم کردند. آنها گفتند که این آقا هیچ وقت پرسپولیسی نبوده، چون هیچ پرسپولیسی چنین کاری نمی‌کند. پیشکسوتان پرسپولیس اعلام کردند که این اتفاق را به پرسپولیس منتسب نکنم و چنین رفتاری را محکوم کردند. آنها یادآوری کردند که این عمل را به اسم یک پرسپولیسی ننویسید و اعلام کردند در فرهنگ و مکتب استقلال و پرسپولیس، چنین رفتاری جای ندارد.

256 251

حدادعادل: رهبر انقلاب به مجمع تشخیص نوشتند که در باره پالرمو امعان نظر کنید

غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور پیرامون نظر رهبر انقلاب درخصوص بررسی پالرمو در مجمع، اظهار داشت: اگر رهبر انقلاب قبول می‌کردند ما حرفی نداشتیم ولی ایشان نظر ندادند بلکه به مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذار کردند و گفتند در این اشکالاتی که گرفته‌اند و مطالبی که می‌گویند «امعان نظر» کنید.

وی با تاکید بر اینکه رهبر انقلاب حرف‌های موافقان پیوستن به پالرمو را تایید نکردند، تصریح کرد: نوعا این طور است که کسانی که مدافع پیوستن هستند، کلیات می‌گویند و وارد اشکالات دقیقی که مخالفان در جزئیات وارد می‌دانند، نمی‌شوند و این تفاوت روش کار مخالفان و موافقان است. آنها که موافق پیوستن هستند، می‌گویند اگر این کار را نکنید چنین و چنان می‌شود ولی نمی‌گویند اگر بکنید چنین‌تر و چنان‌تر می‌شود.

حداد عادل با تاکید بر اینکه اینطور نیست که در مجمع، اعضا بخواهند کار سیاسی بکنند و آنجا مسابقه قدرتی باشد و یا بخواهند به دولت لطمه بزنند، خاطرنشان کرد: هرگز چنین فکری در مجمع حاکم نیست بلکه در مجمع نگران این هستند که تجربه برجام دوباره تکرار نشود و من این را گفته‌ام که آدم مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید می‌ترسد.

وی در همین زمینه افزود: مرحله اول برجام عمل شد ولی طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد، پس چه تضمینی وجود دارد که ما به وظیفه خود عمل کنیم و طرف مقابل دو مرتبه همین بازی را تکرار نکند. با توجه به اینکه رئیس FATF قبلا دستیار وزیر خزانه‌داری آمریکا بوده و این یعنی الان ریاست این جریان در دست آمریکا است.

وی با طرح این سوال که چه تضمینی وجود دارد که کاری که آمریکا در برجام کرد، الان تکرار نکند، تصریح کرد: چه ضمانتی وجود دارد بعد از اینکه ما قدمی برداشتیم، طرف مقابل به تعهداتش عمل کند و بخواهد ما را یک قدم دیگر به سمت خودش ببرد؟ اینها مسائلی است که در صحن مجمع مطرح است.

۶۰۲۱۴

توضیح سازمان هواپیمایی درباره تخفات ایرلاین‌ها در فروش بلیت

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشوری در چنین ایامی جلسات متعددی را با بخش‌های مختلف با هدف نظارت عالی برگزاری می‌کند و تمام افرادی که در فرآیند پرواز دخیل هستند در آن شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: حدود ۱۳۵ هواپیما با ۲۱ هزار صندلی پرواز در اختیارمان است و با وجود این ظرفیت محدود سعی کرده ایم که بتوانیم با پروازهای فوق العاده بلیت هواپیمای بیشتری در اختیار متقاضیان بخش هوایی قرار دهیم.

سخنگوی سازمان هواپیمایی افزود: مجوز ۱۹ هزار و ۷۸۰ پرواز فوق العاده را صادر کردیم که ۵ هزار و ۴۸ پرواز در مسیرهای بین المللی برای شرکت‌های داخلی و خارجی و بقیه پروازها داخلی است.

جعفرزاده ادامه داد: این پروازهای فوق العاده برای رفاه حال متقاضیان است و نیاز به هماهنگی‌هایی دارد و ما تخمین می‌زنیم که ۷۵۰ تا هزار پرواز از فرودگاه‌های کشور در این ایام داشته باشیم و اگر مشکلی برای یک هواپیما در این حجم پرواز بوجود بیاید باید بدانیم که مجوزهای صادر شده با رعایت اصول ایمنی داده شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی درباره نظارت سازمان هواپیمایی گفت: نظارت‌ها به دو صورت انجام می‌شود که نظارت اول از اول اسفند شروع شده و دفتر نظارتی سازمان هواپیمایی کشوری نظارت و بازرسی خود را شروع کرده و اگر موارد تخلفی در مدیریت توزیع بلیت و نرخ بلیت هواپیما باشد بدون اغماض برخورد می‌شود.

جعفرزاده ادامه داد: نوع دوم نظارت با دریافت گزارش‌های مردمی است که ما شماره تلفن تمام شرکت‌های هواپیمایی را روی سایت سازمان هواپیمایی در اختیار مردم قرار داده ایم و اگر مردم شکایتی داشته باشند از طریق سایت cao.ir تماس بگیرند و شکایات خود را مطرح کنند و حتماً رسیدگی می‌شود.

۸۰ درصد بلیت‌ها به صورت سیستمی ارائه می‌شود

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: براساس دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت‌های هواپیمایی ملزم هستند فقط در مسیرهای گردشگری مانند کیش و قشم و مناطق نفتی بلیت‌های خود را به صورت بسته‌ای ارائه کنند و در سایر مسیرها بلیت باید به صورت سیستمی باشد. در غیر این صورت شرکت هواپیمایی تخلف کرده و با آن‌ها برخورد می‌شود.

وی در خصوص برخوردهای صورت گرفته با این شرکت‌های متخلف که گرانفروشی کنند، گفت: برخوردها به صورت اخطار، تعلیق و لغو مجوز است  اگر شرکتی به صورت سایتی بلیت بفروشد سایت آن شرکت بسته می‌شود.

دایی:حریف فقط اوت دستی داشت/تارتار:مظلوم‌ترین تیم تاریخ هستیم

علی دایی بعد از تساوی تیمش مقابل پارس جنوبی در نشست خبری اظهار کرد: کیفیت نامناسب زمین باعث شد بازی بی‌کیفیتی را ببینیم. نیمه اول بدتر از نیمه دوم بودیم. در نیمه دوم چند موقعیت دیدیم. بهترین موقعیت برای گرفتن سه امتیاز را از دست دادیم. پنالتی را هم از دست دادیم. فرصت آنچنانی به پارس جنوبی ندادیم. این تیم فقط اوت دستی‌های بلند داشت که مرتباً روی دروازه ما می‌انداختند. کیفیت بد زمین بازی، اجازه هر گونه نمایش روی زمین را از هر دو تیم گرفته بود.

او درباره اعتراض گسترده به عملکرد داور بازی، خاطرنشان کرد: متأسفانه داور هم به نفع ما و هم به نفع پارس جنوبی، اشتباه قضاوت کرد. در چندین صحنه شاهد اشتباهات و سوت‌های اشتباه به نفع یکی از دو تیم بودیم. به نظرم داور به گونه‌ای عمل کرد که من و مهدی تارتار اعتراض کردیم. نمی‌گویم قضاوت داور به نفع پارس جنوبی بود. داور در صحنه پنالتی هم اعتقادی به خطا نداشت تا اینکه داور پشت دروازه پنالتی را تأیید کرد.

دایی ادامه داد: نمی‌دانم داور چطور در دو قدمی خطای بازیکن پارس جنوبی، صحنه را ندید. از بازی با داماش در جام حذفی تا بازی‌های اخیر که هر بار اشتباهات داوری رخ می‌دهد از صحبت ماندم. متأسفانه بازی ما را هم کسی آنالیز نمی‌کند. نه کمیته داوران و نه نهاد دیگری این کار را انجام نمی‌دهند. به قدری کیفیت فیلم برداری نسبت به کشورهای اروپایی و صاحب سبک پایین است که نمی‌توان کاری کرد. ما هم نمی‌توانیم کاری کنیم. به نظرم داوری مناسب شرایط این بازی نبود.

وی درباره استفاده از ویدئو چک در ایران گفت: باید سخت افزارهای خودمان را درست کنیم. وقتی سخت افزار نداشته باشیم نمی‌توانیم کاری کنیم. گفتند نیم فصل دوم ویدئو چک می‌آوریم اما داوران را زیاد کردند. ما همیشه دو، سه سال از سطح اول فوتبال دنیا عقب هستیم. خوشبختانه دو داور پشت دروازه می‌توانند بیشتر به ما کمک کنند.

مهدی تارتار:اگر داوران بگذارند، به سپاهان راحت نمی‌بازیم!

مهدی تارتار سرمربی تیم پارس جنوبی جم بعد از تساوی بدون گل تیمش مقابل سایپا در هفته بیستم گفت: بازی با توجه به شرایط زمین و بارندگی، فیزیکی دنبال شد. بازی را خوب شروع کردیم و روی آن سوار شدیم اما با توجه به لغزندگی، کیفیت لازم را نداشتم. تیم حریف هم خوش‌فیزیک بود و راه‌های نفوذ هوایی را بسته بود. جنگ میانه زمین به سود ما بود و می‌توانستیم برنده هم باشیم. در مجموع معتقدم بازیکنانم خوب جنگیدند.

او همچنین درباره فرزاد حاتمی گفت: فرزاد تا دیروز هم در ترکیب اولیه ما نبود اما سعی کردیم با توجه به بارندگی، بازی مستقیم را در نیمه اول در دستور کار قرار دهیم. در نیمه دوم از راه زمینی به دروازه حریف نزدیک شدیم. تیم حریف هم در ساختار دفاعی خوب کار کرد.

در سه هفته گذشته به نفع ما پنالتی گرفتند. امروز دو بار پنالتی ناحق به سود حریف گرفته شد. پارس‌جنوبی مظلوم‌ترین تیم تاریخ فوتبال ایران است. در تمام دوره‌های لیگ، تیمی به مظلومی پارس‌جنوبی ندیده‌ام. در خانه خودمان به ضررمان پنالتی می‌گیرند و تمام صحنه‌های ۵۰-۵۰ را به تیم مقابل می‌دهند چون در کورس قهرمانی و سقوط نکردن نیستیم خیلی راحت به ضرر ما سوت می‌زنند.

او در ادامه خطاب به داور مسابقه گفت: آقای داور! ما شب و روزمان را گذاشته‌ایم و زحمت می‌کشیم و شما تیم ما را قربانی می‌کنی! کادر فنی شب و روزش را گذاشته تا تیمش بالا باشد و سال آینده زندگی‌اش را تأمین کند. با یک سوت با سرنوشت ما بازی می‌شود. تا چه زمانی این وضعیت ادامه خواهد داشت؟ اگر صحنه امروز هم پنالتی نباشد، از داور سه بازی قبل خودمان شکایت خواهیم کرد. این حق ماست و نمی‌خواهیم مدام بیانیه صادر کنیم اما تا چه زمانی باید مظلوم باشیم؟

تارتار همچنین خاطرنشان کرد: ما از همه نظر مظلومیم. من واقعاً دست تک تک هواداران و بازیکنانمان را می‌بوسم چون با وجود مشکلات زیاد، سرشان را جلوی توپ می‌گذارند. امیدوارم مسئولان استان نیز این تیم را دریابند.

سرمربی تیم پارس جنوبی جم در بخش دیگری از نشست خبری عنوان کرد: اگر داورها اجازه دهند، ما می‌توانیم. هفته آینده باید در اصفهان بازی کنیم. تیم مقابل در کورس قهرمانی است و ما هم در میانه جدول، گوشت قربانی هستیم. اگر داورها اجازه دهند، ما تیمی نیستیم که به راحتی ببازیم.

251 251

سنگ، کاغذ،قیچی علیپور و ترابی در آزادی!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در ادامه هفتم بیستم لیگ برتر پرسپولیس در استادیوم آزادی به مصاف صنعت نفت آبادان رفت که سرخپوشان در 20 دقیقه اول موفق شدند دروازه آبادانی ها را باز کنند. علی علیپور روی پاس بودیمیر دروازه صنعت نفت را باز کرد.او پس از گلزنی به سمت مهدی ترابی رفت و به روش به سنگ، کاغذ، قیچی خوشحالی اش را با ترابی تقسیم کرد.

256 251

فرار و معافیت مالیاتی ۹۰ هزار میلیارد تومانی در کشور

محمدرضا پور ابراهیمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: بر اساس گزارش هفته پیش بانک مرکزی کالاهای اساسی که با ارز ترجیحی تامین شده بودند در خرده فروشی‌ها ۷۰ درصد گرانتر از قیمتی که باید به دست مردم می‌رسید، فروخته شده است.

وی گفت: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از منابع کشور برای تامین این کالاها از ترس تورم توهمی، در اختیار برخی قرار داده می‌شود که این عدد را باید به صورت سرانه به طور مستقیم به مردم بدهیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: همه افرادی که با آن‌ها صحبت کرده ام با اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی مخالفند و این را به ضرر مردم می‌دانند.

پورابراهیمی گفت: شنبه آینده مجلس شورای اسلامی در این زمینه تشکیل جلسه می‌دهد.

وی افزود: از شهریور سال گذشته تاکنون بر اساس رصد تراکنش‌های بانکی ۱۸ هزار میلیارد تومان مالیات از اشخاصی دریافت شده است که تا آن زمان یک ریال مالیات نداده بودند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم که می‌توانیم آن را به حداقل برسانیم گفت: در سه چهار سال اخیر بابت کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان خروجی مطالبات داشته ایم که قابل وصول نیست.

پورابراهیمی افزود: ۵۰ هزار میلیارد تومان معافیت‌های قانونی مالیاتی در کشور داریم که باید در آن بازبینی شود.

وی تحریم‌های آمریکا را فرصتی برای کنار گذاشتن نفت از بودجه و توجه به منابع دیگر دانست.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس گزارش‌ها عملکرد بانک‌های خصوصی بدتر از بانک‌های دولتی بوده است.

۲۰ درصد بنزین مصرفی، قاچاق یا خارج از حد متعارف مصرف می شود 

پورابراهیمی افزود: روزانه حدود ۹۰ میلیون لیتر بنزین در کشور استفاده می‌شود که معادل ۲۰ درصد آن قاچاق یا مصرف خارج از حد متعارف است و باید برای آن چاره اندیشی کرد.

وی گفت: دولت با همه پیشنهادها درباره اصلاح مصرف بنزین مخالفت کرده و حتی پیشنهاد تغییر نکردن قیمت، اما دریافت عوارض مصرف بیش از حد را نیز نپذیرفته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس قانون اساسی در بودجه عمومی کشور همه منابع باید به خزانه وارد و هزینه‌ها از آن خارج شود البته ممکن است اتفاقاتی بیفتد و دیوان محاسبات موظف است اگر خطایی انجام شد گزارش دهد.

پور ابراهیمی گفت: اگر ساختار کنونی بودجه ادامه یابد کسری بودجه استمرار خواهد داشت.

وی افزود: ۲.۵ برابر بودجه عمومی کشور برای انواع یارانه‌ها هزینه می‌شود که در بودجه بلاتکلیف است و دولت پیشنهاد مشخصی درباره آن ندارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سه برابر بودجه عمومی کشور مجموع عدد و رقمی است که در حوزه شرکت‌های دولتی و بانک‌ها در محاسبات بودجه آورده و در تراز تلفیقی محسوب می‌شود، اما دسترسی به داده‌ها و چگونگی مدیریت این شرکت‌ها امکان پذیر نیست.

محمدحسین حسین زاده بحرینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در این برنامه گفت: از ابتدای سال آینده ۲ هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار دولت قرار می‌گیرد که هزار و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان آن بودجه شرکت‌های دولتی و در اختیار برخی مدیران دولت است که نه دولت و نه مجلس از آن حساب کشی ندارند و غیر شفاف است و مجلس شورای اسلامی باید در آینده به صورت جدی وارد آن شود.

وی افزود: حدود هزار هزار میلیارد تومان نیز یارانه پنهان حامل‌های انرژی و منابع مردم است که دولت آن را به صورت یارانه مصرف گاز، بنزین، برق و … به مردم می‌دهد.

حسین زاده بحرینی با بیان اینکه از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان باقی مانده بودجه عمومی کشور ۶۲ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی است گفت: بیشتر بودجه جاری کشور را نیز حقوق می‌دهیم.

دولت و مجلس درباره بیش از ۹۰ درصد بودجه برنامه ریزی نمی کنند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس و دولت از دو هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان فقط درباره ۶۲ هزار میلیارد تومان برنامه ریزی می‌کنند که آن نیز در زمان اجرا اختصاص نمی‌یابد و قربانی می‌شود.

وی گفت: دولت و مجلس درباره بیش از ۹۰ درصد بودجه برنامه ریزی نمی‌کنند.

حسین زاده بحرینی افزود: اینکه مسئله چگونگی اختصاص یارانه‌ها حل نمی‌شود به دلیل اقتصاد سیاسی ایران است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: درباره یارانه‌ها نماینده دولت با همه طرح‌ها در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس شورای اسلامی مخالفت کرد.

وی افزود: نمایندگان مجلس نیز پیرو مخالفت نماینده دولت با طرح‌ها درباره یارانه‌ها مخالفت کرد.

حسین زاده بحرینی گفت: گرفتار حلقه تصمیم گیری بسته و نادرستی شده ایم، اما امیدواریم با تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی این مشکل حل شود.

اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی منطق اقتصادی ندارد 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی هیچ منطق اقتصادی ندارد، اما دلیل پذیرفتن آن به وسیله دولت و مجلس دغدغه‌های اجتماعی آن است.

وی گفت: اینکه چرا مجلس و دولت اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی در بودجه سال ۹۸ را تکرار کردند جز توهم تورم، منطق دیگری ندارد.

حسین زاده بحرینی افزود: باز توزیع منابع باید در اختیار مردم قرار گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با طراحی سامانه مؤدیان امکان فرار مالیاتی بسیار کاهش یافته است گفت: در هیچ جای دنیا فرار مالیاتی به صفر نرسیده، اما در ایران این مسئله جدی است.

وی افزود: در طرح جدید وصول مالیات اصل بر درست بودن اظهارات مؤدی است مگر خلاف آن ثابت شود.

حسین زاده بحرینی با بیان اینکه در طرح جدید مالیاتی دستگاه‌های کارتخوان نقش کلیدی دارند و بانک مرکزی موظف است که تراکنش‌های بانکی را از سامانه مؤدیان عبور دهد گفت: مبنای مالیات گیری در کشور از ۱۵ ماه دیگر کاملا تغییر می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در بودجه سال ۹۸ پیش بینی‌های خوبی برای افزایش سرمایه بانک‌های دولتی شده است، اما مشکل اصلی بانک‌های دولتی بهره وری است.

وی گفت: دولت امسال از محل افزایش بهره وری در بانک‌های دولتی برای بودجه سال آینده پنج هزار میلیارد تومان منابع آورده است.