روایت سردار فدوی از برنامه آمریکایی‌ها برای به خیابان کشاندن مردم ایران 

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سپاه نیوز ؛ دریادار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه در همایش ۴ هزار نفری جهادگران و دانشجویان بسیجی در دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و هم‌اکنون در آستانه چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب هستیم،  اگر کسی که به چهل سالگی رسیده است از لحاظ عقاید، افکار و اعمالش یک تکیه‌گاهی پیدا نکند، کلاه سرش رفته و ما در این انقلاب به سبب استقامتی که در این چهل سال داشتیم و به لحاظ روال عملی نیز به یک تکیه‌گاه بزرگ دست پیدا کرده‌ایم.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: این تکیه‌گاه آنقدر قوی است که به قول امام(ره) ان‌شاءالله انقلاب اسلامی را به‌دست صاحب اصلی آن تحویل می‌دهیم، در طول این چهل سال حتی یک روز دعوای جبهه حق و باطل تعطیل نشده است، اگر به جبهه باطل به سردمداری آمریکا نگاه کنیم در جدولی که قابل احصاء و شمارش است و توان مادی را شمارش کنید، آیا توان مادی انقلاب با توان دشمن قابل مقایسه است؟ خیر قابل قیاس نیست.

وی ادامه داد: آیا توان اقتصادی ما قابل مقایسه است؟ خیر بلکه تنها یک سال بودجه نظامی آمریکا برابر با بودجه حاصل فروش چند سال نفت مااست، اما چرا نتایج و دستاوردها با وجود توان نظامی، اقتصادی و علمی آمریکا برعکس است؟

سردار فدوی افزود: آیا کسی می‌تواند از اول پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون با شرارت‌هایی که بر سر ما آورده‌ است حتی یک پیروزی برای آن‌ها نام ببرد؟ نه نمی‌تواند، حتی در عراق، یمن و سوریه نمی‌توانند یک پیروزی نام ببرند، این معادله چه طور قابل توجیه است؟ پاسخ این است که بر پایه خدا قابل توجیه است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در معادله مادی این توازن قابل توجیه نیست، افزود: هشت سال جنگ تحمیلی را به ما تحمیل کردند، در آن شرایط مکلف به انجام تکلیف هستیم ، ما باید نگران نتیجه نباشیم، چون خدا بهترین نتیجه را برای بندگانش رقم می‌زند.

وی افزود: این قاعده بیش از 40 سال برقرار است، دشمن دیوانه می‌شود که چطور نمی‌تواند آسیبی به توانمندی انقلاب اسلامی برساند و در حوادث اخیر متحیر ماندند که چطور شما این کار انجام می‌دهید.

سردار فدوی با بیان اینکه باید به‌درستی تکالیفی که خدا برعهده شما گذاشته را انجام دهید، نتیجه را خدا به بهترین نحو رقم می‌زند، خاطرنشان کرد: ما بر روالی که در اسلام مشخص شده در تکالیف جمعی و فردی باید پایبند باشیم در طول این 40 سال انواع شرارت‌ها را از جانب استکبار و پیروزی بر استکبار را نیز دیده‌ایم.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: وقتی جبهه حق می‌خواهد به میدان بیاید به‌صورت متفاوت می‌آید، آمریکایی‌ها برنامه داشتند تا با انواع گرفتاری‌های اقتصادی مردم را  در سال ۹۶، تابستان ۹۷ و در وقایع اخیر ۹۸ به میدان بیاورند، وقتی مردم فهمیدند دارایی‌هایشان یک سوم شده است، با بصیرت بلافاصله فهمیدند در کنار دغدغه واقعی عده‌ای می‌خواهند از این جریان سوءاستفاده کنند.

وی با بیان اینکه یک شهید از جبهه آمد و در مشهد، تهران، اصفهان و نجف‌آباد جمعیت غوغا به‌پا کرد و یک روز در اصفهان ۳۶۳ شهید از عملیات محرم تشییع شد، تصریح کرد: تفاوت جبهه حق و جبهه باطل همین است که یک نفر از جبهه حق این توان را دارد که مردم را به این وسعت پای میدان بیاورد اما دشمن با تمام قدرتش توان این را ندارد که چند نفر را به میدان آورد. 

سردار فدوی با بیان اینکه تا وقتی که این قاعده قرآنی برقرار است اگر تمام مستکبرین عالم هم جمع شوند آیا قادر هستند با جبهه حق انقلاب اسلامی مقابله کنند؟، یادآور شد: خیر، چون خدا در جبهه حق است بارها دیدیم بسیار کوچکتر از آن هست که عنوان ابرقدرت را به‌خود داده است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه افراد در جبهه حق باید دل‌های دلداده را به میدان بیاورند، خاطرنشان کرد: خداوند میان حق و باطل، طرف حق را می‌گیرد، بنابراین دشمنان عددی حساب نمی‌شوند، بارها در تاریخ اسلام دیده شده که آن‌ها به اشتباه لقب‌های ابرقدرت و نظایر آن‌ها را به خود اختصاص می‌دهند در حالی که باطل هستند و هیچ قدرتی ندارند.

وی در ادامه یادآور شد: از اول انقلاب اسلامی ما آمریکایی‌ها را در هر زمینه‌ای شکست دادیم، زمانی که خداوند می‌خواهد جبهه حق را به نتیجه واقعی خود برساند هیچکدام از سیستم‌های نفوذی آمریکا قادر به نتیجه‌گیری نیستند، خداوند به تعداد دشمنان و مسلمانان توجهی ندارد، بلکه به حق و باطل نگاه می‌کند.

سردار فدوی بیان کرد: دشمنان حتی یک عکس‌العمل نشان نمی‌دهند، ما به اندازه کل تاریخ اسلامی خود امسال قدرت به‌دست آورده‌ایم.

جانشین فرمانده کل سپاه همچنین خاطر نشان کرد : دانشجو باید همواره برای ایستادن در جبهه حق آماده و دارای چندین ویژگی باشد که از آن‌ها می‌توان به مبارزه با استکبار و ظلم اشاره کرد.

مهمترین عامل فسخ قرارداد ویلموتس چه بود؟

این روزها همه منتظر رفتن رسمی مارک ویلموتس از ایران هستند. مشکل اساسی در این بین غرامتی است که برای رهایی از این مربی بلژیکی بی انگیزه باید فوتبال ایران بپردازد .

اما چه شد که این قدر زود وعده های تاج درباره ویلموتس تو خالی از آب در آمد. او که بعد از دو بازی یاد گرفته بود بگوید فقط بازی هجومی برایش مهم است، یک دفعه چه شد که با دو باخت ، اینچنین از چشم مردم افتاد؟ 

قصه بر می گشت به ماجرای عدم تطابق میان ویلموتس و بازیکنان تیم ملی. ویلموتس اهل کار نبود. برخلاف کی روش که با بچه هایش در اردوها همه کار می کرد تا با تمام وجود برای مسابقه آماده باشند. تقریبا بعد از شکست در بحرین ملی پوشان ایران به این نتیجه رسیده بودند با این مربی به جایی نمی رسند!

در حقیقت اختلاف ویلموتس با بازیکنان در کنار عدم رضایت او از حضور در ایران دلیل اصلی جدایی این بازیکن سابق بلژیک از فوتبال ایران است.

43257

جزییات تازه از عروسی مرگبار کردستان؛ کسی به دلیل آتش‌سوزی کشته نشد

به دنبال وقوع حادثه انفجار کپسول گاز مایع در تالار عروسی در سقز، متاسفانه ۱۱ نفر کشته شده و ۴۲ نفر نیز در این حادثه زخمی شدند.

شهردار سقز در این خصوص اظهار داشت: متاسفانه حادثه در تالار مانگه شو در شهر سقز روی داد و در اولین تماس نیروهای پلیس و افراد یکی از اکیپ های آتش نشانی که نزدیک محل حادثه بود به آنجا اعزام شد.

چیا صالحی بابامیری ادامه داد: در مدت زمان کمتر از دو دقیقه نخستین اکیپ آتش نشانی سقز در محل حضور پیدا کرد و در ادامه نیز اکیپ های دیگری آتش نشانی به محل حادثه نیز اعزام شدند.

وی بیان کرد: متاسفانه ازدحام شدید جمعیت و همچنین حضور ماشین های مختلف باعث شد تا روند امداد رسانی با مشکل مواجه شود و به همین دلیل تلاش های جدی در این راستا صورت گرفت و امداد رسانی صورت گرفت.

شهردار سقز با اشاره به دلیل اصلی وقوع این حادثه، گفت: انفجار کپسول گاز مایع باعث ترس افراد شده و متاسفاده تمامی حاضران در تالار نیز به سمت درب خروجی هجوم می آورند.

وی افزود: این هجوم افراد به دلیل ترس از آتش سوزی بیشتر، باعث می شود تا افراد زیر دست و پا مانده و متاسفانه در نهایت ۱۱ نفر کشته و بیش از ۴۰ نفر زخمی می شوند.

صالحی بابامیری یادآور شد: یکی از انتظارات ما در این گونه حوادث رعایت مسائل ایمنی و همچنین حفظ آرامش برای مدیریت مسئله است.

وی وقوع این حادثه را به مردم شهرستان سقز تسلیت گفت و اظهار داشت: تمامی نیروهای امدادی و آتش نشانی سقز تمامی تلاش خود را برای خدمت رسانی به حادثه دیدگان انجام دادند.

از سوی دیگر اسامی افراد کشته شده در این حادثه اعلام شد که شمار زیادی از آنها کودک و افراد سالخورده هستند.

وقوع حادثه زمانی بود که کپسول گاز مایع منفجر شد و متاسفانه بعد از وقوع این انفجار مردم به سمت درب خروجی هجوم می آورند.

همچنین بر اساس اعلام استاندار کردستان، امروز جمعه در سقز عزای عمومی اعلام شده است.

٢٣۵٢٣٧

بارش برف و باران در اکثر جاده‌ها

سرهنگ نادر رحمانی، درباره مداخلات جوی در محورهای مواصلاتی کشور،‌ گفت: در اکثر محورهای استان اردبیل، محور اسالم_خلخال و ارتفاعات دیلمان در گیلان بارش برف گزارش شده است. همچنین دراغلب محورهای آذربایجان غربی، مازندران و گیلان بارش باران مشاهده می‌شود.

وی افزود: در محورهای استان همدان، کرمانشاه، اسالم_خلخال، اردبیل_سرچم و اکثر محورهای استان خوزستان نیز مه گرفتگی و کاهش دید گزارش شده است.

بارش برف و باران در اکثر محورهای مواصلاتی کشور

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، در مورد آخرین وضعیت ترافیکی راه‌های کشور، تصریح کرد: در کلیه محورهای مواصلاتی کشور ترافیک روان است و هیچ مشکل ترافیکی خاصی در حال حاضر وجود ندارد.

۲۳۵۲۳۷

آلودگی شدید هوا در خورستان؛ دید افقی در دزفول به زیر یک هزار متر رسید

علی کرمی افزود: پدیده مه صبحگاهی از ۲ روز قبل در شمال خوزستان و دزفول باعث کاهش دید افقی به زیر یکهزار متر شده است البته در طول روز از غلظت مه کم می‌شود.

وی با بیان اینکه دمای هوای دزفول به ۱۰ درجه سانتیگراد رسیده است، گفت: پدیده مه گرفتگی تا ظهر امروز از منطقه خارج می‌شود.

رییس هواشناسی صفی‌آباد دزفول افزود: براساس بررسی مدل‌های هواشناسی، پیش بینی می‌شود با ورود سامانه بارشی طی امروز جمعه تا حوالی روز یکشنبه شاهد بارش باران قابل ملاحظه باشیم.

زمان ثبت نام در طرح مسکن ملی اعلام شد

مردم استان‌های یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۱۸ آذر مهلت ثبت نام در سامانه مسکن ملی به آدرس https://tem.mrud.ir/ را دارند.

اضافه شدن دو استان خوزستان و کرمانشاه با هدف جبران وقفه در ثبت نام مسکن ملی به دلیل قطعی اینترنت اتخاذ شد.

از ۱۶ آذر به بعد ثبت نام‌ها از گروه‌های سه تا چهارتایی به گروه‌های پنج تا ٦ تایی تقسیم‌بندی می‌شود و بعد از مهلت سه روز، ثبت نام پنح استان دیگر اعلام می‌شود.

پایان آذر ماه ثبت نام مسکن ملی در تمام استان‌ها تمام می‌شود و تا پایان همین ماه ثبت نام متقاضیان تهرانی هم برای مسکن ملی انجام می‌شود.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است.

 سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

۲۲۳۲۲۷

روایت نرگس آبیار از واکنش مخاطبان خارجی «شبی که ماه کامل شد»

«شبی که ماه کامل شد» آخرین ساخته نرگس آبیار که سال قبل در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، اخیرا در بیست‌وسومین دوره جشنواره شب‌های سیاه تالین در کشور استونی به نمایش درآمد و توانست جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را کسب کند.

آبیار درباره این جشنواره و بازخورد مخاطبان خارجی نسبت به فیلمش بیان کرد: استقبال از فیلم خیلی خوب و در اکران اول چنان واکنش‌ها قابل توجه بود که در دو اکران بعدی سالن‌های بزرگ نمایش‌دهنده فیلم پر از جمعیت شد و عده‌ای که موفق به دیدن آن نشده بودند در ویدیو لایبرری‌ها فیلم را تماشا کردند. این تماشاگران هم جدا از هیات داوران، افراد مرتبط با سینما و نیز مردم عادی بودند.

او که اشاره می‌کند در این جشنواره برای اولین بار فیلمش را با بهترین کیفیت صوتی و تصویری دیده است، درباره بازخورد تماشاگران و تفاوت آن با نوع نگاه تماشاگران ایرانی گفت:‌ تفاوت خیلی خاصی میان درک و واکنش آن‌ها با با مخاطب ایرانی نمی‌دیدم اما نکته جالب این بود که آن‌ها اطلاعاتی از مناسبات این سوی مرزهای ما ندارند ولی افراطی‌گری را خوب می‌شناختند.

آبیار که پس از دریافت جایزه‌اش از جشنواره تالین آن را به مردم ایران، «مردمی که در روزهای سختی به سر می‌برند» تقدیم کرد، درباره تاثیرگذاری نمایش چنین فیلم‌هایی از ایران با توجه به فشارهای زیاد سیاسی و اقتصادی افزود: اتفاقاتی در روزهای اخیر در جامعه ما رخ داده بود که من به عنوان سینماگر نمی‌توانستم نسبت به آن بی‌تفاوت باشم و دوست داشتم آنجا روی سن به آن اشاره کنم.

وی ادامه داد:‌ این روزها تروریسم بحث داغ دنیا است که هنوز در عراق و افغانستان و سوریه شاهد آن هستیم. این موضوعِ روز دنیای حال حاضر ماست و نمی‌توانیم راجع به رادیکالیسم دینی که در بخش‌هایی از دنیا سیطره دارد و مردم عادی قربانی نگرش‌هایی از این قبیل می‌شوند بی‌تفاوت باشیم. این یک موضوع جهان شمول است مخصوصا اینکه تعداد قابل توجهی از اروپایی‌ها به داعش پیوسته‌اند و این بسیار باعث تعجب است چون چنین نگاهی با وجود فاصله فکری زیاد توانسته جمعی از اروپایی‌ها را هم درگیر خودش کند، به همین دلیل این خطر از سوی مردم زیادی درک می‌شود به طوری که حتی یک بیننده خارجی در کشور استونی با آن ارتباط برقرار می‌کند و سوال‌هایی نسبت به آنچه ما در ایران با آن روبرو هستیم برایش ایجاد می‌شود.

این فیلمساز در پایان اضافه کرد: من در این جشنواره بیشتر شاهد واکنش‌های مردم و اظهارنظرهایشان بعد از تماشای فیلم بودم، چون خیلی درگیر آن شده بودند و به همین خاطر جلسات پرسش و پاسخ طولانی داشتیم. خیلی از سوالات درباره مناسبات ما در مرزهایمان و اختلافات مذهبی بود و اینکه چه گروه‌هایی در ایران و مرزهای ما فعال هستند، چقدر خطرناکند و چقدر ریشه در القاعده دارند؟ همچنین برایشان سوال بود که آیا من این فیلم را در مناطق واقعی ساختم یا نه، مخصوصا که خیلی درباره سرنوشت شخصیت‌ها کنجکاو بودند و مثل مخاطب ایرانی که سرچ کرده بود تا اطلاعات بیشتری از گذشته و سرانجام آن‌ها پیدا کند، می‌پرسیدند که برای بچه‌ها چه اتفاقی افتاده و من چقدر به واقعیت وفادار بوده‌ام؟

۲۴۱۲۴۱

وزرای احمدی نژاد یکی بعد از دیگری کاندیدا می‌شوند/یک پایداری هم نامزد شد/نمایندگان ادوار در صف بازگشت به پارلمان/حواشی روز ششم ثبت‌نام کاندیداهای مجلس

به گزارش خبرآنلاین، علی عباسپور تهرانی نماینده ادوار مجلس برای ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در فرمانداری تهران حضور یافت.

سیدمهدی هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس نهم و عضو جبهه پایداری و سرپرست وزارت کشور دولت احمدی نژاد نیز با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرد.

همچنین محمد عباسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت احمدی نژاد و وزیر اسبق ورزش و جوانان با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور روند ثبت‌نام خود را برای انتخابات مجلس انجام داد.  او از موسسین جبهه یکتا است.

همچنین، سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ دولت احمدی‌نژاد، که برای ثبت‌نام انتخابات مجلس به وزارت کشور آمده در جمع خبرنگاران گفت: نمایندگانی که از مبانی فقهی و حقوقی به دور باشند نمی‌توانند مشکلات را حل کنند.

صبح امروز نیز خلیلیان، یک وزیر دیگر احمدی نژاد کاندیدای مجلس شده بود.

2727

ادعای عجیب جونیور برزیلی بعد جدایی از پرسپولیس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ چند روز پیش بود که بالاخره قرارداد مهاجم نه چندان باکیفیت پرسپولیس یعنی جونیور براندائو برزیلی فسخ شد و او از ایران رفت. در حالیکه روزهای ابتدایی جدایی جونیور او صحبت هایی در خصوص بازگشت دوباره به ایران و اثبات خودش مطرح کرد، حالا اما ادعاهای عجیبی از قول او منتشر شدند. جونیور در مصاحبه با یکی از رسانه های کشورش یعنی برزیل در خصوص جدایی از پرسپولیس و دوران حضور در ایران گفته: برای تجربه آن شرایط باید خیلی مقاومت داشته باشید. نکته مثبت این تجربه کار با گابریل کالدرون آرژانتینی بود. ترک کردن خانواده ام یک ماه بعد از به دنیا آمدن فرزندم و اینکه نمی توانستم برایشان پول بفرستم کارم را سخت کرد. بی نظمی باشگاه و لیگ ایران در کل هم تاثیر داشت. پرداخت دیر حقوق ها دلیل دیگری برای بازگشت من بود. همچنین حدود ۱۵ روز مجبور بودم به سفارت بروم تا یک تماس با خانواده‌ام بگیرم که آن هم به سختی بود. همین باعث شد از لئو فیجو مدیر برنامه های خودم بخواهم هر طور شده قرارداد من را فسخ کند.

43257